Trzy przychodnie na Górnej zostaną zmodernizowane i...

  Trzy przychodnie na Górnej zostaną zmodernizowane i doposażone w nowy sprzęt [zdjęcia]

  (MJ)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Trzy przychodnie na Górnej zostaną zmodernizowane i doposażone w nowy sprzęt [zdjęcia]
  1/15
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Trzy przychodnie należące do Miejskiego Centrum Medycznego "Górna" przeszły w tym roku metamorfozę. W poradniach przy ulicach: Cieszkowskiego 6, Odrzańskiej 29 i Rzgowskiej 170 przeprowadzona została modernizacja lub placówki wzbogaciły się o nowe sprzęty medyczne. Inwestycje są warte około 4 mln zł.
  - W przychodni przy ul. Cieszkowskiego trwa właśnie remont holu na pierwszym piętrze budynku oraz modernizacja instalacji przeciwpożarowej - mówi Żaneta Iwańczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego "Górna". - Inwestycja jest warta około 300 tys. zł. Ponadto, na tym samym piętrze przeprowadziliśmy remont pomieszczeń, które będą wykorzystywane pod powstające właśnie Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Prace były warte 30 tys. zł. W tym roku poradnia wzbogaciła się też o nowe sprzęty medyczne i meble.

  W przychodni przy ul. Odrzańskiej trwa termomodernizacja. Inwestycja jest współfinansowana ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach inwestycji: docieplone zostaną ściany budynku wraz z piwnicami, ocieplony zostanie strop i dach, wymieniona instalacja centralnego ogrzewania oraz grzejniki, zmodernizowana zostanie instalacja ciepłej i zimnej wody oraz kanalizacja, jak również instalacja gazowa. Naprawione też zostaną schody i fragment chodnika przed budynkiem, zaś podjazd dla wózków - z modernizowany. Wszystkie prace mają kosztować ok. 1,5 mln zł.

  W przychodni przy ul. Rzgowskiej trwa zaś remont poradni podstawowej opieki zdrowotnej oraz poradnie dla dzieci zdrowych (tu wykonywane są szczepienia) oraz chorych. Modernizowane są m.in. gabinety lekarzy. Koszt prac to ok. 150 tys. zł.

  - Poradnia przy ul. Rzgowskiej wzbogaci się również o nową pracownię rentgenowską - w tym nowy aparat RTG - dodaje Piotr Łopata, zastępca dyrektora MCM Górna ds. medycznych. - Centrum medyczne uzyskało na ten cel prawie milion złotych dofinansowania. Dodajmy, że ta sama przychodnia w tym roku kupiła nowe USG za ponad 100 tys. zł. Ten zakup był możliwy dzięki głosowaniu łodzian w Budżecie Obywatelskim. Takie zakupy przyspieszają zdiagnozowanie pacjenta. Chory, zamiast szukać RTG czy USG w innej poradni - ma je na miejscu, właściwie w każdej chwili. A dodajmy, że z naszych usług korzysta około 50 tysięcy pacjentów rocznie.


  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do

  żenady (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  i tu się zdziwisz. Jestem pod opieką jednej z tych trzech przychodnim i sobie chwalę...a ty, płacz i biadol. Ja nie zamierzam, miła , sympatyczna pani doktor, kiedy chcę to mnie przyjmuje. A...rozwiń całość

  i tu się zdziwisz. Jestem pod opieką jednej z tych trzech przychodnim i sobie chwalę...a ty, płacz i biadol. Ja nie zamierzam, miła , sympatyczna pani doktor, kiedy chcę to mnie przyjmuje. A motłochem jesteś ty......pisząc tego typu komentarze, ziejący z nienawiści i jadu człowieczkuzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  AHA

  ZENADA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  ZAWSZE MNIE ZASTANAWIA ZE POD TAKIMI ARTYKULAMI NIE MA KOMENTARZY ZA TO POD ARTYKULEM O MECZU WIDZEWA I LKSU JEST 150 KOMENTARZY. WIDAC NA CZYM ZALEZY MOTLOCHOWI POLSKIEMU I LODZKIEMU...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo