Trzy medale gminy Koluszki w Wojewódzkich Igrzyskach LZS w Ręcznie

Karolina Brózda
Reprezentacje 19 gmin i powiatów wzięły udział w Wojewódzkich Igrzyskach LZS, które rozegrano w Ręcznie.

Zawodnicy z gminy Koluszki uczestniczyli w dwóch dyscyplinach: lekkiej atletyce i koszykówce.

Złote medale wywalczyli: w biegu na 800 m Jagoda Nowakowska i 1000 m Igor Cel, srebrny na 1000 m Piotr Chojnacki.

W klasyfikacji generalnej kobiet w LA koluszkowska ekipa zajęła 4. miejsce z 36 punktami, zdobytymi przez Jagodę Nowakowską, Gabrielę Musiał, Weronikę Zielińską i Zosię Dziedzińską. Wśród mężczyzn gmina Koluszki zajęła wspólnie z Kleszczowem 2. miejsce. Najwięcej punktów zdobyli Igor Cel, Piotr Chojnacki i Antoni Tomczyk, który w najstarszej kategorii wiekowej biegu na 3000 m zajął 5. miejsce.

W klasyfikacji ogólnej LA zwyciężyła gmina Opoczno (90 punktów), 2. miejsce gminy Koluszki i Kleszczów (80 pkt.), 3. gmina Zelów (78 pkt.).

W 3-osobowej koszykówce, na 12 startujących drużyn, gmina Koluszki w składzie: Igor Cel, Piotr Chojnacki i Kamil Tenentka zdobyła wraz z Opocznem, Zduńską Wolą i Łowiczem 5-8 miejsce i 27,7 punktów.

W punktacji generalnej wojewódzkich igrzysk najlepsza okazała się reprezentacja gminy Zelów, gmina Koluszki w dość skromnym składzie zajęła 8. miejsce.