Trzy kina letnie - "Polówka" 2010

(ei24)
W dwóch łódzkich parkach i na Rynku Starego Miasta zagości latem plenerowe kino. W ramach trzeciej edycji "Polówki" przez 29 wieczorów widzowie będą mieli okazję zobaczyć najciekawsze filmy ostatniego sezonu, a także obrazy zrealizowane przed laty w "Łodzi filmowej".

W dwóch łódzkich parkach i na Rynku Starego Miasta zagości latem plenerowe kino. W ramach trzeciej edycji "Polówki" przez 29 wieczorów widzowie będą mieli okazję zobaczyć najciekawsze filmy ostatniego sezonu, a także obrazy zrealizowane przed laty w "Łodzi filmowej".

W Parku na Zdrowiu w letnie wtorki kinomaniacy będą mieli okazję zobaczyć najciekawsze filmy ubiegłego sezonu "The Best Of!". W środy odbędą podróż po Europie (Eurotrip) z dziełami twórców ze Starego Kontynentu. W piątki publiczność będzie mogła zobaczyć filmy związane z Łodzią lub dla których miasto było planem zdjęciowym.

Tegoroczną "Polówkę" zainauguruje 25 czerwca pokaz filmu "Vabank" Juliusza Machulskiego na Rynku Starego Miasta. Wszystkie projekcje mają rozpoczynać się po zapadnięciu zmroku, czyli ok. 21.30. Poprzedzą je konkursy z nagrodami dla widzów - poinformował PAP Wojciech Wojtysiak z Centrum Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego "Kino Cytryna".

W ubiegłym roku w "Polówkach" wzięło udział ponad dziesięć tysięcy osób.

W amfiteatrze w Parku na Zdrowiu prezentowane będą najlepsze filmy sezonu 2009/2010, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Na cykl składa się 10 filmów, a pokazy odbywać się będą w każdy wtorek od 29 czerwca do 31 sierpnia. Widzowie zobaczą takie filmy jak m.in. "Lektor", "Rewers" "Kocham kino", "Vicky Cristina Barcelona" czy "The Hurt Locker - w pułapce wojny".

W Parku Poniatowskim królować będą filmy europejskie. "Poznamy specyfikę produkcji pochodzących z dziewięciu krajów Europy. Naszą podróż rozpoczynamy w gorącej Hiszpanii. Odwiedzimy też Francję, Wielką Brytanię i Niemcy, zahaczymy o Włochy i Rosję, a skończymy w Danii" - zapowiada Wojtysiak.

Zaplanowano pokazy m.in. filmów "Granatowy prawie czarny", "Jeszcze dalej niż Północ", "Fish Tank", "Fala", "Nieznajoma" oraz "Guzikowcy".

"Łódź Filmowa" to projekcje na Starym Rynku. Cykl ma przypominać o wspaniałej przeszłości "Łodzi filmowej". Zaprezentowane zostaną filmy fabularne związane z miastem na różne sposoby: tematycznie, osobami twórców i bohaterów czy miejscem produkcji. Łodzianie będą mogli obejrzeć tu m.in. "Powrót wilczycy", "Ziemię obiecaną", "Przypadek", "Między ustami a brzegiem pucharu", "Kawalerskie życie na obczyźnie", "Zaklęte rewiry" czy "Kingsajz".

Dodatkowo każdy pokaz będzie uzupełniony o zestaw filmów krótkometrażowych - fabularnych, dokumentalnych i animowanych, wyprodukowanych w Wytwórni Filmów Oświatowych, Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz przez Studio Se-Ma-For Produkcja Filmowa.
(opr. sim)

Wideo

Dodaj ogłoszenie