Trzy gole Widzewa w przedostatnim sparingu. A mogło być więcej

(bap)
Alen Melunović zdobył drugiego golaw wygranym 3:0 sparingu z Sokołem Aleksandrów. Grzegorz Gałasiński
W czasie zimowych przygotowań piłkarze Widzewa nie przegrali żadnego z meczów sparingowych. W przedostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem drugiej części rozgrywek ekstraklasy pokonali 3:0 trzecioligowego Sokoła Aleksandrów. Ale powinni zwyciężyć wyżej.

Mecz rozegrano w Uniejowie, gdzie po piątkowym sparingu w Warszawie widzewiacy rozpoczęli drugie zimowe zgrupowanie. Do piłkarskiego ośrodka łodzianie dotarli w dobrych humorach, bo w stolicy nie dali się pokonać mistrzowi Polski i liderowi tabeli. W zremisowanym 2:2 spotkaniu zagrał teoretycznie silniejszy skład, z testowanym Aleksiejem Beriezinem w bramce, ale w jedenastce, która zaczęła mecz z Sokołem, też było kilku kandydatów do gry wiosną (m.in.: Marcin Kikut, Rafał Augustyniak, Aleksejs Visnakovs, Mariusz Rybicki) oraz testowany Egipcjanin Mohamed Essam.

Przewaga Widzewa od pierwszych minut spotkania była bardzo wyraźna i już przed przerwą łodzianie powinni zdobyć kilka bramek. Byli jednak nieskuteczni. Najbardziej aktywni byli Rybicki i A. Visnakovs. Pierwszy z wymienionych już w 2 minucie trafił w poprzeczkę, później jego strzał z rzutu wolnego obronił bramkarz Sokoła. Pojedynek sam na sam z golkiperem trzecioligowca przegrał też Visnakovs.

Gole padały po przerwie, w której testy w łódzkim zespole zakończył Essam. W drugiej połowie pecha znów miał Rybicki, który tym razem trafił w słupek. W końcu bramkarza Sokoła udało mu się pokonać w 65 minucie po akcji Dawida Kwieka. Dziewięć minut później Widzew prowadził 2:0, kiedy ładną akcję i dośrodkowanie Kikuta wykorzystał rezerwowy Alen Melunović.
Trzeciego gola dla łodzian zdobył obrońca Michał Płotka, który jesienią długo leczył kontuzję.

To był szósty sparing Widzewa tej zimy. We wcześniejszych łodzianie pokonali 4:1 Lechię Gdańsk, 4:0 Radomiaka Radom i 1:0 Pogoń Siedlce oraz zremisowali 2:2 z Legią Warszawa i 1:1 z Puszczą Niepołomice. W piątek, w ostatnim meczu kontrolnym, zmierzą się z pierwszoligową Olimpią Grudziądz.

Widzew Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 3:0 (0:0)
1:0 – Rybicki (65), 2:0 – Melunović (74), 3:0 – Płotka (76)
Widzew: Mielcarz – Kikut, Augustyniak, Kasperkiewicz, Płotka – A. Visnakovs, Kasprzak, Kwiek, Rybicki, Essam (46, Rozwandowicz) – Jonczyk (61, Melunović).
Sokół: Sima – Golański, Bierżyński, Woźniczak, Gajewski – Łągiewczyk, Seweryn, zawodnik testowany, Zwoliński, Pawlak – Obi Uche oraz Ostrowski, Osowski, Kujawski, Pętela, Wojtczyk, Waszczyk. (bap)