Trzon kadry drużyny Widzewa już jest

Jan Hofman
Piłkarze Widzewa trenują już trzeci tydzień. Łódzka drużyna poznała już rywala w spotkaniu ćwierćfinałowym wojewódzkiego Pucharu Polski.

Wprawdzie to dopiero początek przygotowań widzewiaków do rundy rewanżowej trzeciej ligi, i jeszcze wiele spotkań kontrolnych przed nimi, to jednak już z wolna zaczyna się krystalizować szkielet widzewskiej drużyny. Wydaje się, że już w tej chwili można wskazać kilku z największymi szansami do gry w podstawowej jedenastce.

Choć Maciej Humerski będzie walczył zaciekle o miejsce w bramce, to jednak w tej chwili pewniakiem wydaje się Patryk Wolański.

W defensywie silne pozycje powinni mieć: Michał Czaplarski, Kamil Tlaga, Marcin Nowak i Patryk Baran (jeśli oczywiście dwaj ostatni podpiszą umowy).

Bardzo ciekawa rywalizacja będzie miała miejsce wśród zawodników drugiej linii. Do gry w widzewskiej pomocy jest wielu chętnych, ale zadaje się, że największe szanse mają: Adrian Budka, Sebastian Olczak, Mateusz Michalski i Daniel Mąka. Spory potencjał ma także Kamil Wielgus, ale jemu trzeba zdjąć taktyczny kaganiec i pozwolić mu na większą niezależność w środkowej części boiska, by mógł swobodniej włączyć się do budowania akcji ofensywnych drużyny. Młodzieżowiec (jest wychowankiem Widzewa) wiele potrafi i zapewne jeśli otrzyma szansę, to udowodni, że warto w niego dalej inwestować. Trener Przemysław Cecherz zdecydowanie największy „ból głowy” ma z obsadą pozycji napastnika. To nadal pięta achillesowa drużyny z al. Piłsudskiego.

Na testach pojawili się różni zawodnicy, ale w tej chwili trudno jeszcze przesądzać, czy znajdzie się taki, o którym będziemy mogli powiedzieć, że jest postrachem bramkarzy przeciwników.

W ćwierćfinale rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski Widzewa zagra 26 kwietnia z LKS Kwiatkowice. Spotkanie odbędzie się na boisku czwartoligowca.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 54

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

c
całą dobę

”Założyciele ŁKS przekazali potomnym, że zaczęli spotykać się w 1908r i należy uszanować ich wolę”.

Można skomentować to: nie założyciele tylko Stanisław Kowalski (16 lat w 1908r,od 1917r w zarządzie ŁKS) i Karol Łukaszewicz (tylko w 1924r w klubie) główni autorzy fałszowania historii ŁKS. przekazali potomnym, czyli sfałszowali rok powstania klubu na łamach opracowanej w 1924r jubileuszowej książki o ŁKS-ie. Czy fałszując historię wyrażali wolę kontynuowania przez następne pokolenia ich antysemickich poglądów?

Można ubawić się gdy autorzy sugerują, że przed przystawieniem stempla przez urzędnika carskiego na statucie klubu piłkarze w 1908r rozpoczęli swoją przygodę ze sportem. Nie było to możliwe ze względu na policyjny nadzór widoczny na kartach tysięcy spraw zachowanych w archiwum i stronach gazet. Tylko rewir Konstantynowski patrolowało wówczas 80 policjantów. System represji praktycznie wykluczał przygodę ze sportem grup "młodych Łodzian" bez uczestnictwa w mającym pozwolenie na istnienie i organizację imprez Towarzystwie.

W 1908r H. Lubawski uczestniczył jako niezrzeszony w organizowanych biegach co potwierdza fakt braku istnienia ŁKS-u jako zarejestrowanego towarzystwa sportowego. Tak wielki działacz ŁKS-u na pewno musiałby mieć jego znak na koszulce i nie podawałby miasta swojego zamieszkania w zgłoszeniach do biegu.

Opowieści Henryka Lubawskiego (1890-1955) zapisane w książce pamiątkowej wydanej w 1958r są przykładem występującej w starszym wieku mitomani. Nie jest możliwe, aby w 1909r dziewiętnastoletni chłopak został dopuszczony do przygotowania tekstu Statutu i podania oraz interwencji w Piotrkowie wobec braku odpowiedzi na podanie. Nie mógł rozmawiać z urzędnikiem Adamczewskim oraz wręczyć mu łapówkę bowiem taki człowiek nigdy nie istniał wśród żywych. Pomijając fakt kompromitacji wnioskodawców korzystających z pomocy 19 letniego posłańca, wszystkie te czynności były zbyteczne. Podanie napisali wnioskodawcy (Heiman i Wassercug), statut prawnik wzorujący się na statutach innych klubów i przed upływem 2 miesięcy władzy dokonały rejestracji. Proces rejestracji miał niczym nie zakłócony przebieg w przeciwieństwie do innych sportowych łódzkich organizacji. W 1908r nie istniała żadna "Łodzianka" i żaden "ŁKS". Nikt nie uczestniczył pod nazwami tych klubów w jakichkolwiek zawodach.

"100 lat ŁKS DZIEJE KLUBU 1908-2008" to album, który nie jest monografią klubu a kolejnym płodem produkcji dziennikarzy, dla których dewizą jest powiedzenie” fakty, tym gorzej dla faktów”. Najbardziej bulwersujące sformułowania z tej książki dotyczą oczywiście pierwszych lat istnienia klubu. Większość z nich powstała, ponieważ piszący nie przeczytali opracowania Karola Badziaka "Mity i Rzeczywistość". Dowodem kłamstwa jest fakt, iż jeszcze do niedawna we wszystkich publikacjach na temat historii ŁKS przy nazwisku pierwszego prezesa Ryszarda Wintera widniała informacja jakoby pełnił tą funkcję już od 1908 roku, a w wydanej w tym roku książce na 100-lecie klubu napisane jest, że pełnił ją od 1909 roku. Skąd taka nagła zmiana???
Oto przykład innych fałszerstw z tej książki.

Datę 1908 wymyślili nie założyciele, lecz ludzie którzy przyszli po 1918r i chcieli się odciąć od żydowskich korzeni oraz rzeczywistego założyciela R. Wintera. Natomiast Heiman nie był założycielem lecz na polecenie swego szefa w TKO (Towarzystwo Krzewienia Oświaty) podpisał z Wassercugiem podanie o rejestrację.

Na dowód kłamstw Informator m. Łodzi z kalendarzem na rok 1920, strona 463 wymienia, że:
"Łódzki Klub Sportowy. Kościuszki 32. Powstał w 1909r. Zarząd: W. Taubwurcel prezes".

Potwierdzeniem tych kłamstw jest również fakt, iż zwłaszcza po 1905r nie było możliwe istnienie bez wiedzy i nadzoru policji, jakichkolwiek organizacji, zwłaszcza grup młodzieży zbierającej się np. w celu gry w piłkę nożną. Legalnie istniejące organizacje, jeżeli urządzały zebranie lub spotkanie towarzyskie bez uzyskania zezwolenia policmajstra narażały się na grzywnę w wysokości 300 rubl

h
historii nie zmienisz

Bandyty i mordercy nie wybielisz. Jesteś strasznym imbecylem ślepo wpatrzonym w mordercę.

T
To

Ci codziennie do łóżka wieczorem włazi i mówisz do niego tatku.

,

pajacu nie ośmieszaj się. Ludwik w czasie wojny walczył przeciw hitlerowi. A twój dziadek cwelu? Na pewno uciekł z Polski bo srał w gacie. Więc szmato zamilcz i idź na żydowski cmentarz dziadziusiowi znicz zapalić.

K
Kibic

jaka z was miernota nigdy nie zagracie w ekstraklasie barany dupa wolowa z was nie kibice gowniarze takie lojtki i papugi slowa na k h p nic wiecej nie znacie cale wasze miasto jest zydowskie juz tego nie zmienicie sprzedali was dwa razy za Ptaka i za Cacka nawet tego nie wiecie no bo jak takie paly z miasta Łodzi maja wiedziec jak ciagle sobie na wzajem d*** obrabiaja smieja sie z was wszedzie w Chorzowie z Widzewa w Bydgoszczy z ŁodzikiegoKS a wy slawicie jakie to wy macie zgody zycze w przeblysku barany

...

Dlaczego ap kałes?
1. Oddajemy swoje kobiety lechitom za sztamę.
2. Posiadamy piękny "obiekt sportowy"
3. Jesteśmy żydowskim klubem
4. Lubimy zmyślać historię na przykładzie naszych zboczeń czyt. "madryt"
5. I bardzo nas te historie podniecają.
6. My z amfiteatru mamy bliską więź. Zawsze po meczu idziemy do parku za naszą trybunką się przytulać.
7. Hiszberg i Heinman aszymi dziadkami.
8. Jest nas aż 298 na wielotysięczne miasto.
9. I dlatego kałes bo ze wszystkim do gówna jesteśmy podobni.
SELAH AP KAŁES!!!!

G
Gość

1) Hirszberg Heiman - WŁAŚCICIELE - ZAŁOŻYCIELE
2) Rodowite barwy biało czarne
3) Mityczna nazwa Łodzianka
4) Jedna trybuna
5) 298 karnetów
6) 1909

etc etc

A
Awanturnik

To miłe że oddajesz hołd założycielom ŁÓDZKIEGO KLUBU SPORTOWEGO . Niestety będąc patriotom nie potrafię szanować Lutka Rozenbauma który sprzedał się NKWD i służył stalinowi niszcząc Polaków .
Gardzę takimi ludźmi , nie ze względu na ich pochodzenie , ale na to kim byli i co robili .
Ty jednak tego nie zrozumiesz i już zawsze jak ktoś wspomni o Lutku będziesz pisał o Hirszbergu ...
Myślę że wynika to z frustracji bezrobotnego prawiczka po gimnazjum jakim wydajesz się być .

..

Wstydzew powodów kilka
1. Lutek
2. Strata flag
3. Madryt
4. Jedras
5. Zgoda z Wisłą bo Ruch tak chce
Itd itd

..

Dlaczego wstydzew?
1. Walą nas w pupsko w Madrycie
2. Trzepią nas z flag
3. Liżemy rowa Wiśle bo tak chce Ruch
4. Lutek naszym wzorem
5. Koledzy nas sprzedają itd. Itd
Ale karnety, karnety i jeszcze raz karnety na spłatę dlugow bo wzmocnień nie widać.

[*] [*] [*]

pamiętamy

Ł
ŁKS-iak

Coś mi się nie wydaje CWELU.

A
Awanturnik

"Zapomniałeś wpleść w tekst Lutka Rozenbauna vel Sobolewskiego. Toż to Figura byłego Widzewa. Prezes nad prezesami. Bandzior nad bandytami. Hmmm coś jeszcze? może tyle, czekam na ripostę. "

W życiu się nie doczekasz :)))) przemilczą każdy niewygodny fakt . KBW/IW w czasach największego stalinowskiego terroru !!! Dla nich ten warszawski żyd zawsze będzie LEGENDĄ !!!

* nie ma w zasadzie nic złego w tym że Sobolewski Ludwik to w 100 % żyd ( no raczej nie miał wpływu na to że ojciec jego żyd zapłodnił matkę żydówkę . Pies jest pogrzebany w jego zbrodniczej działalności w latach 1946-53 . Największe sukcesy w latach 80. czy milion sprzedanych karnetów nie przykryją haniebnej przeszłości legendarnego prezesa RTSu .

G
Gość

Spora grupa kiboli Widzewa Łódź na turnieju kibiców w Radlinie.

t
tak

to się cwelu nazywa. Ale dla analfabety twojego pokroju słowo Reaktywacja to to samo co reanimacja. Więc cwelu z akademii pedałów wyj dalej, WYJ PSIE TERAZ!!!!

Dodaj ogłoszenie