Trzecie zwycięstwo łódzkich siatkarek w ekstraklasie

Siatkarki Budowlanych wygrały trzeci mecz w tym sezonie ekstraklasy.
Siatkarki Budowlanych wygrały trzeci mecz w tym sezonie ekstraklasy. Krzysztof Szymczak
Siatkarki Beef Master Budowlani odniosły trzecie zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy.W 6. kolejce po tie-breaku pokonały w Legionowie Siódemkę, której trenerem jest były opiekun łodzianek Maciej Kosmol.

Przed meczem obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli. To nie był przypadek, bo potencjał kadrowy Budowlanych i Siódemki wydawał się podobny. To potwierdziło się na parkiecie.
Spotkanie, po ostatniej niespodziewanej porażce w Pile, lepiej zaczęły gospodynie. Ich determinacja przekładała się na zdobywane punkty. Szybko odskoczyły łodziankom i do końca kontrolowały seta. Druga partia była bardziej wyrównana, głównie za sprawą coraz lepiej grających siatkarek z Łodzi. W trzecim secie oprócz umiejętności podopieczne Adama Grabowskiego pokazały też charakter. Przegrywały 17:19, ale dzięki skutecznej grze Tabi Love miały szansę na zdobycie w Legionowie trzech punktów.
Niestety, nie potrafiły utrzymać dobrej formy. Gospodynie na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:2, na drugiej – 16:6, a całą partię wygrały 25:13 i o zwycięstwie zadecydował tie-break.
Jak się okazało, wygany wysoko czwarty set kosztował zawodniczki Siódemki dużo sił. Dzięki dobrej zagrywce Sylwii Pyci i skuteczności Doroty Ściurki łodzianki prowadziły 4:2, a później powiększały przewagę (8:4), a od stanu 11:7 nie straciły punktu i cieszyły się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie.

Siódemka Legionovia Legionowo – Beef Master Budowlani Łódź 2:3 (25:17, 20:25, 22:25, 25:13, 7:15)
Siódemka: Raonić 1, Rakić 15, Rybaczewska 9, Tomsia 22, Barfield 5, Jóźwicka 6, Saad (libero) oraz Szymańska, Wójcik 8, Bąk i Łukaszewska.
Budowlani: Kwiatkowska 15, Ściurka 8, Nuszel 14, Trach 9, Cabajewska 5, Pycia 9, Durajczyk (libero) oraz Śliwa, Love, Grajber 1 i Cabrera 7.