Trzecie dzieło projektu Uniqa Art Łódź

(pij)
Instalacja będzie wisiała na fasadzie budynku na linach.
W sobotę w ramach projektu UNIQA Art Łódź powstała instalacja artystyczna. Narożną kamienicę przy skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Więckowskiego oplecie praca amerykańskiej artystki Crystal Wagner, która przez dwa tygodnie przygotowywała ją razem ze studentami łódzkiej ASP na skwerze przed domem handlowym „Magda”.

Sztuka osiadła na fasadzie kamienicy

Za tworzywo posłużyła lekka druciana siatka i wpleciona w nią tkanina ripstop, odporna na wpływ warunków atmosferycznych, stosowana do wyrobu latawców i balonowych czasz. Efekt końcowy to nieregularny, barwny, organiczny twór, przywodzący na myśl dzieło natury.

- Bardzo inspirująca okazała się fasada budynku wykonana w stylu art nouveau - powiedziała Wagner, którą tak często pytano „Co to jest?”, że nauczyła się po polsku zwrotu „instalacja artystyczna”.

ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...
Numery kierunkowe w Polsce

[ZOBACZ TEZ FILM Moment wybuchu na Manhattanie uchwyciły kamery monitoringu. Zobacz wideo (napisy) (autor x.news/STORYFUL)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEZ FILM Moment wybuchu na Manhattanie uchwyciły kamery monitoringu. Zobacz wideo (napisy) (autor x.news/STORYFUL)