Trzecia porażka z Atomem. Siatkarki Budowlanych szybko odpadły z walki o medale

Sopocianki z łatwością miały blok Budowlanych.
Sopocianki z łatwością miały blok Budowlanych. Maciej Stanik
Siatkarki Beef Master Budowlani w piątym w tym sezonie meczu z Atomem Trelf Sopot znów nie wygrały nawet seta. Mistrzynie Polski nie miały żadnych problemów z odniesieniem trzeciego zwycięstwa w pierwszej rundzie play-off.

Przed trzecim spotkaniem z Atomem w łódzkim klubie zdawano sobie sprawę, że zadanie wyeliminowania mistrzyń Polski to mission impossible, ale po cichu liczono, że broniące tytułu sopocianki w Łodzi będą musiały zostać przynajmniej do dzisiejszego wieczora. Lecz nawet nadzieje na zwycięstwo w jednym meczu nie były wielkie. W weekend podopieczne Adama Grabowskiego dwukrotnie przegrały 0:3, w najlepszych setach zdobywając po 21 punktów. Także w dwóch spotkaniach w rundzie zasadniczej łodziankom nie udało się wygrać seta...

W Atlas Arenie znów okazało się, że oba zespoły dzieli różnica klas, a drużyna z Sopotu to najbardziej niewygodny rywal łodzianek. Wystarczy napisać, że do odniesienia zwycięstwa przyjezdne potrzebowały niespełna 90 minut (z 10 min przerwą), a drużyna z Łodzi w całym spotkaniu nie prowadziła ani razu.

Zresztą trudno o tym marzyć, kiedy każdy z setów rozpoczynał się od wysokiego prowadzenia sopocianek. W premierowej partii pierwsze punkty gospodynie zdobyły przy stanie 0:6. Ich gra poprawiła się po wejściu na parkiet Natalii Nuszel, a już prawdziwym wydarzeniem było zdobycie przez siatarki Budowlanych trzech punktów z rzędu. Podobnie wyglądały pozostałe sety i nawet kiedy wydawało się, że za chwilę dogonią rywalki, te włączały drugi bieg i z łatwością odskakiwały na kilka punktów.

W grze Budowlanych brakowało dynamiki, bardzo słabo spisywały się w obronie, przez co problemów z atakami nie miała Anna Podolec, ale chyba przede wszystkim wiary w pokonanie znacznie lepszego rywala.

Łodziankom pozostała walka o piąte miejsce na koniec sezonu. Ich kolejnym rywalem będzie słabsza drużyna z pary Impel Wrocław – Muszynianka Muszyna. Pod dwóch meczach 2:0 prowadzą wrocławianki.

Beef Master Budowlani Łódź – Atom Trefl Sopot 0:3 (18:25, 18:25, 19:25)
Stan rywalizacji: 3:0 dla Atomu. Awans: Atom
Budowlani: Śliwa 3, Love 1, Ściurka, Pycia 3) Cabrera 9, Sikorska 2, Durajczyk (libero) oraz Kwiatkowska 1, Nuszel 13, Trach 4, Cabajewska i Grajber 1.
Atom: Leys 7, Bełcik 3, Podolec 18, Efimienko 10, Molnar 8, Łukasik 10, Zenik (libero) oraz Gajewska, Hill i Radulović.