Trzecia porażka koszykarek Widzewa. Pierwszy triumf Dekoreksu

Tym razem Tynikki Crook zdobyła tylko 6 punktów.
Tym razem Tynikki Crook zdobyła tylko 6 punktów. Paweł Łacheta
Trzeciej porażki w tym sezonie ekstraklasy koszykarek doznała drużyna Widzewa. Łodzianki w Gorzowie Wlkp. 70:85 uległy KSSSE AZS PWSZ. Po raz pierwszy w rozgrywkach I ligi wygrały za to koszykarki Dekoreksu Pabianice.

Długo wydawało się, że łodzianki w Gorzowie Wlkp. będą cieszyć się z pierwszego zwycięstwa. Do przerwy prowadziły 45:38, ale w drugiej połowie powoli traciły przewagę. W czwartej kwarcie prowadzenie odzyskały gospodynie i do końca powiększały przewagę.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp - Widzew Łódź 70:85 (18:16 20:29 23:19 24:6)
Widzew: Tomiałowicz 23, Pawlak 16, Bednarek 14, Dziwińska 7, Crook 6, Rzeźnik 2, Paranowska 2, Zapart 0.

W I lidze zwycięstwo odniosły koszykarki Dekoreksu Pabianice. Przed własną publicznością podopieczne Sylwii Wlaźlak 60:51 (18:6, 12:13, 14:14, 16:18) pokonały JAS-FBG Sosnowiec. Najskuteczniejsza w drużynie gospodyń była Dorota Sobczyk.
Jutro o godz. 18.30 w hali przy al. Unii ŁKS SMS będzie podejmował Ślęzę Wrocław, a Basket Aleksandrów Łódzki zmierzy sięna wyjeździe z Karkonoszami Jelenia Góra.