18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 34min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Trzeba płacić za... chodzenie

rezerwowy pafka
Shutterstock
W życiu i w sporcie nic lub prawie nic nie ma dziś za darmo.

Mój sąsiad, który nieomal co tydzień startuje w jakichś biegowych zawodach, czym wzbudza mój niekłamany podziw, nie kryje oburzenia.
Znów o Łodzi jest głośno, z niezbyt chlubnych powodów. W naszym mieście odbędzie się bowiem sportowo-rekreacyjny bieg dla... bogaczy - droższy od innych, co wywołało spore poruszenie w środowisku.
Organizatorzy Maratonu Dbam o Zdrowie, zdaniem mojego sąsiada, zażyczyli sobie od jego uczestników naprawdę sporych pieniędzy. Sprawdziłem. Do grudnia za wzięciu udziału w biegu trzeba zapłacić 80 zł, do 28 lutego 2013 r. - 100 zł, do 12 kwietnia - 120, a 13 i 14 kwietnia aż 180 zł.

Jeśli założymy, że przeciętnego uczestnika zmagań będzie to kosztowało 100 zł, a wystartuje limitowana liczba 5 tysięcy biegaczy, to lekko licząc, jego organizatorzy od uczestników zgarną okrągłą sumkę pół miliona złotych. Oczywiście trzeba wydać kasę na nagrody, pakiety startowe, przygotowanie i zabezpieczenie trasy, itp., itd., ale od czego są sponsorzy, którzy wspomogą maraton. Organizowanie imprez sportowych jest niezłym sposobem na życie.
Takie czasy, niestety, że dziś za uprawianie sportu trzeba płacić i to słono. Nawet... chodzenie do najtańszych nie należy.
W sklepie internetowym kijki kosztują 109 zł, pulsometr 115 zł, krokomierz 112 zł, a pas z bidonem 32 zł. Niezła kasa. Dobrze, że powietrze jest jeszcze za darmo.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

C
CHLOPAKI Z NASZEJ PAKI

Moi koledzy z Limanki codziennie biora udzial w maratonach od bardzo wielu lat ,czasem trafi sie jakis sponsor i dozuci cos na rozruch szczegolnie gdy jest bardzo zimno i chlopaki sie bardzo trzesa .

G
Gość

Czy ktoś weźmie udział w tej imprezie, przeżyje przygodę i oprócz pamiątkowego medalu dostanie za 80 PLN pakiet startowy wart 100PLN to jego wybór. Można też za te 80PLN zjeść 2 golonki i wypić litr wódki, albo wynająć prostytutkę drugiej świeżości... Co kto lubi!

b
biegacz

od dawna wiadomo, że eózne biegi to głownie spora kasa dla organiatorów. Nic nowego. A że często każdy uczestnik dostaje pamiątkowy medal którym moze się później chwalic (nie mówicze otrzymał go każdy) to już inna sprawa. Prawdziwe bieganie dla zdrowia nie musi mieć zawodów, medali, garminów i innych wspomagaczy..

w
własnie dobrze że

powietrze jest bezpłatne

Dodaj ogłoszenie