Trudno o optymizm w ŁKS

hof
Przy piłce Robert Szczot
Przy piłce Robert Szczot Maciej Stanik
Piłkarze ŁKS w sparingowym meczu w Warszawie przegrali z Legią 0:5. Drużyny rozegrały trzy tercje po 45 minut każda. Dzięki takiemu wariantowi szkoleniowiec łódzkiej drużyny mógł zrobić prawdziwy przegląd kadr, bowiem wystawił trzy jedenastki!

Na boisku pojawiło się wielu testowanych zawodników. Był to drugi przegrany mecz ełkaesiaków po zmianie warty w klubie. Nowi działacze i szkoleniowcy nie mają powodów do optymizmu. Ich drużyna straciła siedem goli i nie zdobyła żadnego (wcześniej 0:2 z MKS Kluczbork).
Wczoraj w składzie łodzian zabrakło Wojciecha Łobodzińskiego, który narzeka na drobny uraz. Jednak jego umiejętności są dobrze znane, toteż nie było sensu narażać go na poważniejszą kontuzję. Natomiast krótko trwała przygoda z ŁKS Grzegorza Szamotulskiego. 36-letni bramkarz poinformował, że rezygnuje z ubiegania się o miejsce w łódzkiej drużynie, bowiem otrzymał lepszą ofertę z innego klubu.
Na boisku pojawiło się kilkunastu testowanych zawodników. W tym gronie był napastnik warszawskiego klubu Maciej Górski. 21-letni piłkarz w rundzie jesiennej rozegrał dwa spotkania w ekstraklasie. Sprawdzany był także 26-letni Ronald Gercaliu. To 14-krotny reprezentant Austrii, który bronił barw m.in. Austrii Wiedeń, Red Bull Salzburg, z którym zdobył mistrzostwo kraju, a ostatnio grał w niemieckim FC Ingolstad 04.
Jednego z goli dla stołecznej drużyny zdobył Jakub Kosecki i już na pewno wiadomo, że nie ma szans, aby wiosną zasilił szeregi łódzkiego zespołu.
? Legia
Warszawa - ŁKS 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
1:0 - Jędrzejczyk (30), 2:0 - Rybus (55), 3:0 - Kosecki (120), 4:0 - Jagiełło (125), 5:0 - Kucharczyk (131)
Skład ŁKS w I tercji: Wyparło - Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Gancarczyk - Sasin, Laizans, Romańczuk, Bonin - Iwański, Mięciel
II tercja: Velimirović - Seweryn, Jurkowski, Adamski, Gercaliu - Szczot, Pruchnik, Ciach, Słaby - Goliński, Saganowski
III tercja: Velimirović - Michalak, Węgrzyn, Kawa - Niankou, Osiński, Bykowski, Kozub, Cisse - Stąporski, Górski.
Jak twierdzi Jarosław Paradowski, rzecznik prasowy ŁKS, dziś ternerzy i działacze łódzkiego klubu ustalą, którzy z testowanych zawodników mają szansę pozostać w klubie z al. Unii.