Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź: Musimy skupić się na tym, jak się poprawić od strony mentalnej

pap/maciej kulczyński
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Widzew przegrał w Lubinie z Zagłębiem 0:2 (0:1). Oto, co po tym spotkaniu powiedział szkoleniowiec łodzian Janusz Niedźwiedź.

Janusz Niedźwiedź (trener Widzewa): - Przede wszystkim jesteśmy bardzo źli na to, że przegraliśmy kolejny mecz. Źle weszliśmy w to spotkanie, a nasz błąd kosztował utratę pierwszej bramki. Był taki moment na początku pierwszej połowy, gdy było widać, że na zawodnikach ciąży ta zła seria i brak zwycięstw. W nasze poczynania zaczęła się wkradać nerwowość, podejmowaliśmy złe, spóźnione decyzje. A gdy tworzyliśmy sobie okazje, zwłaszcza przed przerwą, to nie potrafiliśmy dać sobie pozytywnego bodźca w postaci bramki wyrównującej. W drugiej połowie były momenty, gdy pewne rzeczy drgnęły, ale nadal nerwowość przekładała się na dużo niedokładności. Ważne, żebyśmy skupili się na tym, że zostały nam cztery mecze do końca i musimy wyciszyć złe emocje. To nie czas, żeby myśleć o kolejnej porażce, bo to nam w niczym nie pomoże. Musimy skupić się na tym, jak się poprawić od strony mentalnej, wprowadzić trochę spokoju w głowie. Pierwsze mecze w sezonie pokazywały naszą pewność siebie, ale gdy przegrywa się któryś mecz z rzędu, to można wpaść w takie myślenie, że nie damy rady. Kiedy jest źle, to tym bardziej trzeba się nastawiać na granie, które przywróci nam punkty

Waldemar Fornalik (trener Piasta): - Naprawdę to nie są łatwe spotkania, kiedy gra się z nożem na gardle, ale mimo tego muszę powiedzieć, że ten mecz był ciekawy. Obie drużyny stworzyły sporo sytuacji, to jest to, o co chodzi w piłce nożnej. My byliśmy skuteczniejsi, a nasz bramkarz obronił kilka trudnych strzałów. To, co się wcześniej odwracało przeciwko nam, dzisiaj zaowocowało. Bardzo się cieszymy z tych trzech punktów, które są dla nas niezwykle istotne. Temat utrzymania nie jest jednak zamknięty, potrzebujemy jeszcze kilku oczek. Pogratulowałem zespołowi zarówno przełamania, jak i dobrej gry. To na ten moment jest najważniejsze.