Trener siatkarek ŁKS Commercecon Alessandro Chiappini: Jesteśmy drużyną, która chce się uczyć

Trener ŁKS Commercecon Alessandro Chiappini
Trener ŁKS Commercecon Alessandro Chiappini grzegorz gałasiński
Siatkarki ŁKS Commercecon pokonały na wyjeździe mistrzynie Polski z Grupa Azoty Chemika Police 3:1 w meczu dziesiątej kolejki ekstraklasy. To właśnie łodzianki jak najbardziej zasłużenie prowadzą więc w tabeli.

Trudno się więc dziwić, że szkoleniowiec ŁKS Commercecon Włoch Alessandro Chiappini nie kryje satysfakcji.

- Myślę, że drużyna była skoncentrowana i nastawiona bardzo bojowo. Momentami nawet za bardzo emocjonalnie podchodziliśmy do gry, dlatego traciliśmy kontrolę nad niektórymi sytuacjami –stwierdził trener lidera, cytowany przez klubowy portal.

Byliśmy przygotowani na to, że mecz może tak wyglądać, bo Chemik to naprawdę dobra drużyna z zawodniczkami o dużych umiejętnościach. Myślę, że dobrze się przygotowaliśmy do meczu i fragmentami graliśmy świetnie. Momentami jednak traciliśmy swoją powtarzalność i robiliśmy błędy. Na przykład w pierwszym secie zaczęliśmy serwować naprawdę dobrze, a później w trakcie tej partii popełniliśmy sześć błędów na zagrywce. Sami sobie nie daliśmy szansy na wykonanie tych elementów, które dobrze funkcjonowały. W konsekwencji przegraliśmy seta - analizował szkoleniowiec Łódzkich Wiewiór. - W drugim secie było bardzo trudno, ale byliśmy skoncentrowani w najważniejszych momentach. Na szczęście znaleźliśmy sposób na wygranie tej partii, choć sytuacja była naprawdę skomplikowana. Później zaczęliśmy grać lepiej, ale wciąż były momenty, w których popełnialiśmy błędy. Musimy nauczyć się lepiej kontrolować takie sytuacje - powiedział Chiappini

- Trzeba się pilnować, bo jeżeli przekraczasz pewną granicę stabilności, wtedy właśnie ryzykujesz utratę panowania nad sytuacją. Jestem jednak bardzo zadowolony jak drużyna podeszła do tego meczu. Zawodniczki były skoncentrowane i chciały uzyskać jak najwięcej wiedzy o przeciwniku. Bardzo podoba mi się takie podejście i w tym momencie jesteśmy właśnie drużyną, która chce się uczyć i to mi bardzo odpowiada - zakończył trener łódzkiej drużyny.

Nie będą miały czasu na nudę

Przed ŁKS Commercecon faktycznie intensywny okres. Już w środę (11 stycznia o 18) podejmą w Sport Arenie w Lidze Mistrzyń tureckie Fenerbahce Opet Stambuł. Z kolei w niedzielę (15 stycznia o 19) będą gospodyniami zawsze prestiżowych derbów naszego miasta z Grot Budowlanymi. 19 stycznia (czwartek, 20.30) łodzianki zagrają z Tenerife La Laguna mecz pucharowy, natomiast 22 stycznia o 16:00 Łódzkie Wiewióry podejmą UNI Opole.

Bilety na mecze ,,Wiewiór" z Fenerbahce, Grot Budowlanymi i Tenerife La Laguna dostępne są on-line w serwisie https://sportarena.makis.pl/