Trasa Górna. Budowa idzie pełną parą

GB
Już na całym 4,5-kilometrowym odcinku trasy Górna - od ul. Pabianickiej do ul. Rzgowskiej - prowadzone są prace budowlane. W trzech miejscach powstają obiekty mostowe. Przebudowywane są sieci kanalizacyjne, wodociągowe, telekomunikacyjne i energetyczne, a we wrześniu rozpocznie się drążenie tunelu pod ul. Pabianicką w świetle al. Jana Pawła II.

- Podczas takich budów zawsze występują pewne utrudnienia związane z kolizjami różnych sieci - mówi Piotr Palmowski, dyrektor kontraktu. - Na razie jednak prace idą zgodnie z planem. Jednocześnie realizowanych jest wiele zadań na całej długości budowanego odcinka.

W wielu miejscach trwają prace przy odwadnianiu terenów. Zasypywany jest zbiornik wodny na terenie jednostki wojskowej przy ul. Pryncypalnej. W odległości około 200 metrów od siebie, między ul. Pabianicką a Pryncypalną, budowane są dwa wiadukty: kolejowy - przy istniejącej linii łączącej dworce Chojny i Łódź Kaliską - i samochodowy, w świetle przyszłej trasy Śląskiej. Dźwigi wykorzystywane do ich budowy widać z ul. Pabianickiej. Przy ul. Rzgowskiej (w okolicach ul. Ustronnej) powstaje trzypoziomowy wiadukt, którego podpory już widać. Drążony jest także wykop i budowane są ściany szczelinowe, bo trasa w tym miejscu poprowadzona będzie poniżej poziomu ziemi.

- Podobne prace rozpoczną się we wrześniu u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Pabianickiej - mówi Palmowski. - Kierowcy na pewno natkną się w tym miejscu na utrudnienia w ruchu.

Trasa Górna - nowy fragment krajowej "jedynki" - to przedłużenie al. Jana Pawła II aż do ul. Rzgowskiej. Zacznie się tunelem pod ul. Pabianicką. Następnie w świetle ul. Galileusza przecinać będzie ulice Pryncypalną i Demokratyczną. Dalej ma przebiegać w świetle ul. Ustronnej. Na wysokości ul. Granicznej będzie łączyć się z ul. Rzgowską. W przyszłości od tego miejsca poprowadzony będzie łącznik do autostrady A1.
Droga ma być gotowa w 2014 roku. Jej budowa pochłonie około 425 mln zł.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
anty

@po co? - skąd ty się wziąłeś...? skąd się biorą tacy jak ty...? w dodatku zupełnie nie zrozumiałeś prostego tekstu...

p
po co?

Ekstra tylko po co?
Dla wyprowadzenia lokalnego ruchu z Łodzi w kierunku południowym do A1 wystarczyłoby doprowadzenie do obwodnicy łączącej Emilię ze Rzgowem. Po co cały ruch tranzytowy musi wjeżdżać do Łodzi? Czy ktoś się zastanawiał? Jest jakaś logiczna odpowiedź?
Ja nie widzę. Jak świat, światem wyprowadza się ruch tranzytowy z miast u nas musi być inaczej! Bo to takie dziwne miasto gdzie wywala się prezesa wodociągów bo ma zarzuty prokuratorskie i na jego miejsce sadza się kobietę, przeciwko której toczy sie postępowanie sadowe. Na dodatek dział prawny magistratu mówi, zresztą słusznie, że do póki nie ma orzeczenia sądu to osoba ta jest niewinna. Rozumiem, że w sprawie niedawnego prezesa jest już wyrok! Zgubiliście się chłopcy w tym udowadnianiu, że białe jest czarne. Tak tańczycie jak Wam prezydent gra tylko mam nadzieję, że niedługo społeczeństwo odbierze jej instrumenty i wówczas zostanie wam tylko śpiew.

R
RFN

Chciałoby się powiedzieć nareszcie. Ta trasa jest potrzebna, tylko czemu tak późno? Mam nadzieję, że pomyśleli też o ludziach, którym może przeszkadzać hałas aut przed mieszkaniami.

Dodaj ogłoszenie