Tramwaj jedzie... stół się trzęsie! Mieszkańcy mają tego dość!

Anna Odrowska
Pan Marek Kierozalski (58 lat) mieszka w trzypiętrowym bloku przy ul. Wojska Polskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Sporną). W mieszkaniu na trzecim piętrze od 29 lat przechodzi mękę. Czeka aż wyremontowane zostanie biegnące wzdłuż bloku stare torowisko. Jest w fatalnym stanie, a szyny pogięte są niczym spirale. Tramwaje nr 1, 5 oraz 6 przejeżdżają zaledwie kilka metrów od bloku pana Marka.

Masz takie wyposażenie w swoim aucie? Sprawdź, to ważne!
* Mieszkańcy bloku przy ul. Wojska Polskiego mają dość hałasu tramwajów
* Urzędnicy wiedzą, że remont torowiska jest potrzebny, ale nie ma na to pieniędzy.

- Wystarczyłoby wymienić chociaż kawałek torów. Tramwaje od Spornej do Głowackiego jadą teraz minutę, a powinny przejechać te trzysta metrów w dwadzieścia sekund. Gdyby tory nie były tak zniszczone, to by tak wolno nie musiały jeździć. Niedawno zdjęto siatkę rozciągniętą wzdłuż torów, aby ludzie nie przechodzili przez torowisko, tylko szli do pasów. Pomyślałem, że może to znak, że będzie remont. Ale zdjęli siatki i nadal nic się nie dzieje. Nie rozumiem, dlaczego na liście torowisk do remontu znajduje się ul. Dąbrowskiego, a o nas zapomniano. Zrobili trasę W-Z, dworzec, a my wciąż czekamy - opowiada lokator.

Chociaż jego mieszkanie znajduje się na trzecim piętrze, kiedy tramwaje przejeżdżają, drży ława. W szklankach rusza się woda, gdy pan Marek chce wypić kawę czy herbatę. Najgorzej jest podczas mijania się dwóch tramwajów. Hałas i wstrząsy są wtedy nie do wytrzymania.

- Skoro u mnie tak czuć, to proszę wyobrazić sobie jak jest niżej. Bo jeszcze gorzej mają sąsiedzi z dolnych pięter. Pani na parterze ruszają się żaluzje. Tam są największe drgania, które potem rozchodzą się na wyższe piętra - relacjonuje Marek Kierozalski. - Pracowałem na budowach, dlatego boję się, że blok zawali się tak jak kamienica na ul. Zielonej.

Zarząd Dróg i Transportu nie wie, kiedy uda się wyremontować torowisko...

- Tworzona jest koncepcja

przebudowy ul. Wojska Polskiego. Jednak droga wymaga gruntownej modernizacji, co generuje olbrzymie koszty. Na razie nie posiadamy na ten cel środków - mówi Tomasz Andrzejewski ze ZDiT.

Do 2020 r.
Wyremontowane będą torowiska na:

ul. Dąbrowskiego od al.Rydza- Śmigłego do ul. Rzgow-skiej, al. Rydza-Śmigłego od al. Piłsudskiego do ul. Śląskiej, ul. Kilińskiego od ul. Broniewskiego do dworca Łódź Chojny, ul. Przybyszewskiego od ul. Kilińskiego do al. Rydza-Śmigłego, ul. Rzgowskiej od pl. Niepodległości do ul. Broniewskiego.

WIERSZYKI, WIERSZE DLA MAMY - piękne życzenia na DZIEŃ MAMY

Piękne życzenia na Dzień Matki 2015. Wierszyki dla mamy

ŻYCZENIA DZIEŃ MATKI, WIERSZYKI NA DZIEŃ MATKI. PIĘKNE ŻYCZENIA DLA MAMY ŻYCZENIA DLA MAMY WIERSZYKI

ŻYCZENIA DLA MAM, DZIEŃ MATKI WIERSZYKI, PIĘKNE ŻYCZENIA DLA MAM

BOŻE CIAŁO 2016. CZYNNE SKLEPY. 26 MAJA CO JEST OTWARTE, KTÓRE SKLEPY CZYNNE

[ZOBACZ TEŻ FILM Za co gwiazdy kochają swoje matki (x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Za co gwiazdy kochają swoje matki (x.news/Agencja TVN)