Torowiska w Łodzi to zmora kierowców! MPK łata, a kierowcy niszczą felgi aut!

Anna Odrowska
Nie wiadomo, czy ulica Dąbrowskiego uda się wyremontować w tym roku. Paweł Łacheta
Dziurawe drogi to niejedyny problem łódzkich kierowców, gdyż w opłakanym stanie są także przejazdy przez torowiska tramwajowe. Niektóre wyglądają tak, jakby przez lata zupełnie zapomniano o ich remoncie... MPK łata torowiska tylko doraźnie, większe remonty musi zrobić ZDiT. Najgorzej jest na ul. Dąbrowskiego, która wciąż czeka na remont.

- Dziury są na przejeździe przez skrzyżowanie ul. Kopcińskiego i ul. Narutowicza, na al. Rydza-Śmigłego przy ul. Milionowej, a także u zbiegu z ul. Przybyszewskiego - mówi taksówkarz Piotr Kobusiński. - W wielkie dziury przy torach wpada się na ul. Wojska Polskiego przy ul. Franciszkańskiej. Nieco mniejsze są na skrzyżowaniu ul. Zachodniej i ul. Limanowskiego. Sam uszkodziłem dwie felgi na jednym z torowisk, odszkodowanie od Zarządu Dróg i Transportu otrzymałem po... dwóch latach.

Inne fatalne miejsca wymieniane przez kierowców to skrzyżowanie ul. Nowomiejskiej i ul. Północnej, plac Wolności oraz, co podkreśla każdy rozmówca, skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego i al. Rydza-Śmigłego. Nawet MPK przyznaje, że tamtędy niedługo niebezpiecznie będzie przejechać nawet tramwajem... Wiosną torowisko ma być doraźnie załatane, a ZDiT nie wyklucza, że remont ul. Dąbrowskiego od al. Rydza-Śmigłego do ul. Rzgowskiej rozpocznie się w tym roku. Tylko że sformułowanie „nie wykluczamy” tak naprawdę nic nie znaczy.

Pozostałe miejsca urzędnicy także ujęli w planach remontowych, ale nie wszystkie. Przebudowane mają zostać jedynie: torowisko na al. Rydza-Śmigłego od al. Piłsudskiego do ul. Śląskiej, na ul. Przybyszewskiego od ul. Kilińskiego do al. Rydza-Śmigłego, na ul. Rzgowskiej od pl. Niepodległości do ul. Paderewskiego. Sęk w tym, że nie wiadomo, kiedy. Zakończenie prac zaplanowano do 2020 roku. Co na to MPK?

- My łatamy torowiska tylko doraźnie, w ramach bieżącego utrzymania, a większość tych miejsc wymaga gruntownych remontów - mówi Sebastian Grochala, rzecznik spółki.

Wygląda na to, że łodzianie zniszczą na torowiskach jeszcze niejedną oponę i felgę.

[ZOBACZ TEŻ FILM Lokator w piwnicy trzymał pocisk artyleryjski. 60 osób ewakuowano (autorTVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Lokator w piwnicy trzymał pocisk artyleryjski. 60 osób ewakuowano (autorTVN24/x-news)