TOP 5 najczęściej nadawanych imion w Łodzi. Jakie imiona królowały w ubiegłym roku

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
3. Zofia (249), Aleksander (236)Pracownicy urzędów stanu cywilnego w całym kraju mogą korzystać z ogólnopolskiego systemu, w którym można sprawdzić, czy dane imię zafunkcjonowało w Polsce. Jeśli tak, to można je zarejestrować w aktach stanu cywilnego. Tak jest np. z iminami takimi jak Vanessa, Ariel, Kai i Teo. Jeśli imienia wybranego przez rodziców w bazie danych nie ma, to decyzja, czy można takie imię zarejestrować, należy do kierownika urzędu stanu cywilnego. KLIKNIJ DALEJ
Rodzice, wybierając imię dla swojej pociechy, muszą pamiętać, że urząd stanu cywilnego nie zarejestruje imienia, które byłoby ośmieszające, nieprzyzwoite, w formie zdrobniałej lub nie pozwalającego odróżnić płci.

W ubiegłym roku w Łodzi imię Julia nadano 284 dziewczynkom. Aż 298 chłopców otrzymało imię Jan. To dwa najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w ubiegłym roku.

Na kolejnych miejscach, jeśli chodzi o imiona dla dziewczynek, uplasowały się Zuzanna (257), Zofia (249), Hanna (230) i Maja (208). Natomiast u chłopców - Antoni (259), Aleksander (236), Jakub (211) i Franciszek (210).

Młodzi rodzice częściej sięgają po imiona staropolskie, np. Zofia i Maria oraz Wojciech i Franciszek. Wielu rodziców wybiera dla dziecka takie imię, jakie nosi jego ulubiona gwiazda telenoweli.

Pracownicy urzędów stanu cywilnego w całym kraju mogą korzystać z ogólnopolskiego systemu, w którym można sprawdzić, czy dane imię zafunkcjonowało w Polsce. Jeśli tak, to można je zarejestrować w aktach stanu cywilnego. Tak jest np. z iminami takimi jak Vanessa, Ariel, Kai i Teo. Jeśli imienia wybranego przez rodziców w bazie danych nie ma, to decyzja, czy można takie imię zarejestrować, należy do kierownika urzędu stanu cywilnego.

Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że w 2018 r. (danych za ubiegły rok jeszcze nie nie ma) w całym województwie łódzkim dziewczynki najczęściej otrzymywały imię Zuzanna (543), Julia (524) i Maja (499). Tylko po dwie dziewczynki dostały imiona Miranda, Nell, Zyta, Yasmin, Vanessa, Sarah, Oriana, Noemi i Nicole. Chłopcom w 2018 r. najczęściej nadawano w Łódzkiem imię Antoni (591), Jakub (553) i Jan (537). Najrzadziej nadawane były zaś imiona Rayan, Noah, Lucas, Jonasz, Gniewomir, Eliasz, Aron, Marco, Zbigniew, Witold, Waldemar, Vito i Victor. Każde z nich otrzymało tylko po dwóch chłopców.

Dwa lata w kolejce do lekarza

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
mietek

A gdzie Jarosław Zbawca Polski?

Dodaj ogłoszenie