Tomas Berdych drugim rywalem Jerzego Janowicza

(bap)
Jerzy Janowicz zagra w drugiej rundzie turnieju ATP Masters w Madrycie.
Jerzy Janowicz zagra w drugiej rundzie turnieju ATP Masters w Madrycie. Paweł Łacheta
Rozstawiony z numerem szóstym Tomas Berdych będzie drugim rywalem Jerzego Janowicza w tenisowym turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie (z pulą nagród 4,033 mln euro).

W pierwszej rundzie 23-letni łodzianin pokonał sklasyfikowanego pięć pozycji wyżej w rankingu ATP Amerykanina Sama Querreya 6:3, 6:4.
Było to pierwsze spotkanie na korcie tenisistów znanych z dobrych warunków fizycznych (Janowicz - 203 cm, Querrey - 198 cm). Polak bardzo dobrze rozpoczął pojedynek - wygrał trzy pierwsze gemy. Później obaj zawodnicy wygrywali wymiany przy swoim serwisie, co zapewniło ,,Jerzykowi" pewne zwycięstwo 6:3.
Później Janowicz przełamał serwis starszego o trzy lata przeciwnika jeszcze raz - w piątym gemie drugiego seta. Wydawało się, że ta partia zakończy się takim samym rezultatem, jak pierwsza, ale przy stanie 5:3 Polak nie wykorzystał piłki meczowej.
Zwycięstwo przypieczętował w kolejnym gemie. Pojedynek trwał niespełna 70 minut.

Dzisiejszy rywal Janowicza - Berdych, który w rankingu ATP zajmuje 6. miejsce, w pierwszej rundzie miał wolny los. W tym roku Czech pokonał już Polaka, na kortach w Marsylii wygrał 6:3, 6:7 6:3.