MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To ułatwi zakupy Polakom i Ukraińcom. Poczta Polska podpisała memorandum o współpracy z Pocztą Ukrainy

OPRAC.:
Robert Szulc
Robert Szulc
Podpisane porozumienie będzie znacznym ułatwieniem dla Polaków i Ukraińców
Podpisane porozumienie będzie znacznym ułatwieniem dla Polaków i Ukraińców Fot: Arkadiusz Wojtasiewicz/Polska Press
Ułatwienie procesów zakupowych dla obywateli polskich i ukraińskich czy umacniania relacji biznesowych z podmiotami z sektora e-Commerce - przewiduje podpisane memorandum o współpracy Poczty Polskiej z Pocztą Ukrainy - poinformowała w środę Poczta Polska.

Jak podała Poczta Polska w komunikacie, memorandum zakłada kooperację w kluczowych obszarach działalności Poczty Polskiej i Poczty Ukrainy.

Wskazała, że celem pogłębienia dotychczasowej współpracy jest efektywniejsze współdziałanie w obszarze eksploatacji, innowacji, logistyki oraz w zakresie umacniania istniejących i nawiązywania nowych relacji biznesowych z podmiotami operującymi w sektorze e-Commerce. Wspólnie podejmowane działania mają na celu - jak zaznaczono - m.in. ułatwienie procesów zakupowych dla obywateli polskich i ukraińskich, a także ugruntowanie wiodącej roli poczt narodowych na swoich macierzystych rynkach.

"Aktualna sytuacja geopolityczna stwarza nowe ramy do współpracy, którą pragniemy pogłębić i lepiej skoordynować. Skorzystają na tym zarówno obie instytucje, czyli narodowi operatorzy pocztowi, ale także nasi klienci zamieszkujący obie strony granicy" – powiedział, cytowany w komunikacie prezes zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot, który w imieniu spółki podpisał 16 sierpnia br. memorandum wspólnie z dyrektorem generalnym UKRPOSHTY Igorem Smelyanskym.

"Dzięki Memorandum możliwa stanie się skuteczniejsza komunikacja oraz współpraca w obszarze biznesu pocztowego, jak i na forach kluczowych międzynarodowych organizacji pocztowych" - zaznaczył Smelyansky.

Spółka podała, że zarówno Poczta Polska, jak i Poczta Ukrainy zorganizują grupy robocze w celu wdrażania postanowień memorandum, co umożliwi skuteczniejsze współdziałanie.

Poczta Polska zajmuje się świadczeniem usług pocztowych, bankowo-ubezpieczeniowych oraz usług logistycznych. Firma zatrudnia ponad 70 tys. pracowników. Sieć obejmuje 7600 placówek, filii i agencji pocztowych.

rs

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: To ułatwi zakupy Polakom i Ukraińcom. Poczta Polska podpisała memorandum o współpracy z Pocztą Ukrainy - Portal i.pl

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany