To będzie miła zima dla ełkaesiaków. ŁKS liderem I ligi

W spotkaniu 18. kolejki piłkarskiej I ligi ŁKS wygrał 5:1 w Katowicach z miejscowym GKS To był pokaz siły drużyny łódzkiego lidera!

Zwycięstwo na Śląsku sprawiło, że łodzianie spędzą zimową przerwę na fotelu lidera. Teraz bez wątpienia rozmowy fanów ŁKS o powrocie drużyny z al. Unii do ekstraklasy są jak najbardziej uzasadnione.

To było piąte z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Kazimierza Moskala i dziesiąty mecz bez porażki w tym sezonie. Warto dodać, że ŁKS triumfował bez swojego asa, bo przecież Pirulo pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Łodzianie zaprezentowali się w Katowicach jako dobrze funkcjonujący kolektyw, ale na szczególne słowa uznania zasłużyli: Władysław Ochronczuk, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka i Stipe Jurić. Pierwszy wcielił się w rolę perfekcyjnego asystenta, drugi znów pokazał, że wie, jak zdobywać gole, trzeci dobrze rządził w środku pola, rozdzielał piłki, ale także pokazał, że wie, jak ma sam skutecznie wykańczać akcje. No i wreszcie Bośniak, ten z kolei udowodnił, że zbyt długie trzymanie go na ławce rezerwowych nie było dobrym rozwiązaniem. Kiedy dostał szansę, pokazał, że jest napastnikiem z prawdziwego zdarzenia. W trzecim spotkaniu z rzędu pokonał bramkarza rywala! Jaka szkoda, że teraz w rozgrywkach nastąpi dłuższa przerwa.

Kazimierz Moskal, trener ŁKS, mówił przed pojedynkiem na Śląsku: - Chcemy zakończyć rok z przytupem. Jak powiedział, tak jego drużyna zrobiła i pewnie katowiczanie jeszcze w tej w chwili nie bardzo wiedzą, co takiego wydarzyło się na boisku przy ul. Bukowej. Już do przerwy był ciężki nokaut i gospodarze nie zdołali się podnieść do końca spotkania.

Tym samym łodzianie wzięli skuteczny, ale też srogi rewanż za porażkę w inauguracyjnym spotkaniu tego sezonu, kiedy to przy al. Unii triumfowali piłkarze „Gieksy”.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani