MKTG SR - pasek na kartach artykułów

T-Mobile Ekstraklasa: ŁKS - Jagiellonia 1:1. Andrzej Grajewski na trybunach (zdjęcia)

ei4
ŁKS zremisował na własnym stadionie z Jagiellonią 1:1. Mecz z trybun oglądał Andrzej Grajewski.

Bramki: 1:0 Antoni Łukasiewicz (16), 1:1 Alexis Norambuena (63-karny).

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Marek Saganowski, Michał Łabędzki, Antoni Łukasiewicz, Dariusz Kłus. Jagiellonia Białystok: Andrius Skerla, Merabi Gigauri.

Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz). Widzów 2 500.

RELACJA LIVE

ŁKS Łódź: Pavle Velimirovic - Cezary Stefańczyk, Piotr Klepczarek, Michał Łabędzki, Paweł Golański (46. Maciej Bykowski) - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Antoni Łukasiewicz, Marcin Smoliński (90+2 Tomasz Nowak), Sebastian Szałachowski (46. Bartosz Romańczuk) - Marek Saganowski.

Jagiellonia Białystok: Tomasz Ptak - Grzegorz Bartczak, Andrius Skerla, Thiago Cionek, Alexis Norambuena - Marko Cetkovic (79. Marcin Burkhardt), Hermes (57. Merabi Gigauri), Grzegorz Arłukowicz (57. Vladimir Kukol), Rafał Grzyb, Tomasz Kupisz - Jan Pawłowski.

Po dwóch wysokich porażkach (0:4 z Ruchem Chorzów, 0:3 z PGE GKS Bełchatów) piłkarze ŁKS za wszelką cenę chcieli na własnym stadionie wygrać z Jagiellonią Białystok, która końcówki pierwszej rundy rozgrywek również nie może zaliczyć do udanych. Z trzech poprzednich spotkań białostoczanie dwa przegrali (po 0:2 z Górnikiem Zabrze i Śląskiem Wrocław) i jeden zremisowali (0:0 z Legią Warszawa). Remisem zakończył się również mecz w Łodzi.

W pierwszej połowie goście praktycznie nie stwarzali żadnego zagrożenia pod bramką ŁKS. Celny strzał oddali dopiero w doliczonym czasie gry. Z rzutu wolnego w światło bramki trafił Grzegorz Arłukowicz. Uderzenie było jednak słabe i Pavle Velimirovic nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki. Łodzianie grali niewiele lepiej od przyjezdnych, ale stworzyli sobie trzy dobre okazje do strzelenia gola. Jedną z nich wykorzystali. W 16. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Marcina Kaczmarka w zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Antoni Łukasiewicz, który pokonał Tomasza Ptaka.

Po zmianie stron goście nadal mieli problemy z oddaniem celnego strzału na bramkę rywali, ale nie przeszkodziło im to w doprowadzeniu do remisu. Pomógł im w tym Piotr Klepczarek, który w 62. minucie w polu karnym sfaulował Jana Pawłowskiego. Sędzia Piotr Wasielewski odgwizdał przewinienie i podyktował rzut karny, który na gola dla Jagiellonii zamienił Alexis Norambuena.

Mecz na stadionie przy al. Unii 2 oglądali m.in. były prezes ŁKS a obecnie dyrektor SMS Łódź Roman Stępień i były współwłaściciel Widzewa Andrzej Grajewski. Ten drugi wymieniany jest jako jeden z kandydatów do przejęcia udziałów w ŁKS. W negocjacjach Grajewskiego z obecnymi udziałowcami uczestniczy również Stępień.