Textilcross, najstarszy łódzki bieg, już z nami. Zobaczcie wyniki i ZDJĘCIA

Witold Błądek
Z udziałem pond 90. sympatyków rekreacyjnego biegania w Lesie Łagiewnickim już po raz 41. przeprowadzony został jeden z najstarszych w Łodzi i w kraju bieg terenowy TEXTILCROSS., którego głównym organizatorem był Oddział Łódzki Stowarzyszenia Włókienników Polskich a patronat honorowy sprawowała Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Ta posiadająca już swoją wieloletnią tradycję impreza zapoczątkowana została w 1980 roku przez profesora Politechniki Łódzkiej, dziekana Wydziału Włókiennictwa i Doktora Honoris Causa tej uczelni Janusza Szoslanda (1925-2015), który przez wiele lat był również czynnym uczestnikiem tego biegu.

W programie imprezy były dwa biegi na dystansach 2 oraz 10 km, których trasy wytyczone zostały ścieżkami kompleksu leśnego Arturówek.

Najszybciej spośród 38 startujących trasę 2 km w czasie 8,30 min. przebiegł Kacper Lenczyński, drugie miejsce zajął Patryk Wirowski (8,36) a trzecie Tomasz Sulma (8,51). Czołowe miejsca w klasyfikacji kobiet zajęły: 1. Katarzyna Rydz (11,36), 2. Małgorzata Król (12,12), 3. Julia Koczajska (12,36).

Na stracie biegu głównego na 10 km stanęło 53 zawodniczek i zawodników. Zdecydowane zwycięstwo odniósł biegacz grupy „Rysio Team” Jędrzej Hasiura, który w samotnym biegu osiągnął rezultat 34.05,80 min. Drugi był Mariusz Małecki (35.11,5) a trzeci Kamil Lubieniecki (35.16,5). Wśród kobiet zwyciężyła Monika Pieczora, która z czasem 39.21,1 min. była ósma w klasyfikacji open. Drugie miejsce zajęła Marta Sołtysiak (41.37,2) a trzecie Agnieszka Mikołajczyk (47.56,9).

Najstarszym zawodnikiem był 74-letni Antoni Smolarek z Tomaszowa Mazowieckiego, który w tej imprezie stratował już ponad 30 razy.

Wszyscy uczestnicy biegu nagrodzeni zostali okolicznościowymi medalami oraz wzięli udział w losowaniu ufundowanych przez organizatorów i sponsorów upominków.