MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Testy na koronawirusa. CENA. Ile kosztuje test na koronawirusa? Gdzie zrobić badanie?

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
W Łodzi każdy może sobie zrobić test w kierunku wirusowi Sars-Cov-2 , pod warunkiem, że ma 584 zł. Skorzystały z tego już trzy osoby prywatne. Czy któraś z nich jest nosicielem wirusa będzie wiadomo w środę. Laboratorium jest czynne w godzinach 8-15. Będą w nim badani także pracownicy służby zdrowia z łódzkich szpitali skierowani przez swoich pracodawców. Testy dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych będą sponsorowane. W tej chwili bezpłatnych testów przygotowano 30. Firma Diagnostyka, która rozstawiła namiot szuka na kolejnych darczyńców, którzy sfinansują zakup testu dla służby zdrowia.Czytaj więcej na następnej karcie
W Łodzi każdy może sobie zrobić test w kierunku wirusowi Sars-Cov-2 , pod warunkiem, że ma 584 zł. Skorzystały z tego już trzy osoby prywatne. Czy któraś z nich jest nosicielem wirusa będzie wiadomo w środę. Laboratorium jest czynne w godzinach 8-15. Będą w nim badani także pracownicy służby zdrowia z łódzkich szpitali skierowani przez swoich pracodawców. Testy dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych będą sponsorowane. W tej chwili bezpłatnych testów przygotowano 30. Firma Diagnostyka, która rozstawiła namiot szuka na kolejnych darczyńców, którzy sfinansują zakup testu dla służby zdrowia.Czytaj więcej na następnej karcie Krzysztof Szymczak
Testy na koronawirusa. CENA. Ile kosztuje test na koronawirusa? Gdzie zrobić badanie? W Łodzi każdy może sobie zrobić test w kierunku wirusowi Sars-Cov-2 , pod warunkiem, że ma 584 zł. Skorzystało z tego już kilka osób prywatnych. Czy któraś z nich jest nosicielem wirusa będzie wiadomo w środę. Laboratorium jest czynne w godzinach 8-15. Będą w nim badani także pracownicy służby zdrowia z łódzkich szpitali skierowani przez swoich pracodawców. Testy dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych będą sponsorowane. W tej chwili bezpłatnych testów przygotowano 30. Firma Diagnostyka, która rozstawiła namiot szuka na kolejnych darczyńców, którzy sfinansują zakup testu dla służby zdrowia.

Test na koronawirusa. Cena

Specjalny mobilny punkt pobrań typu „Go-Through” uruchomiono na terenie Expo Łódź, przy al. Politechniki 4. Chętny na przeprowadzenie testu podjeżdża do okienka samochodem. Zabezpieczeni zgodnie z normami bezpieczeństwa laboranci pobierają wymaz z gardła metodą RT-PCR testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Badania są realizowane na mocy zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi.

Test określa obecność wirusa w wymazie i może być ujemny lub dodatki. Codziennie o godz. 11 pobrany materiał zostaje wysłany do laboratorium w Poznaniu. Wyniki są znane następnego dnia.

Ruszyło pierwsze izolatorium w Łodzi. Pacjenci będą przebywać w budynku hotelowym mieszczącym się w Śródmieściu.

Pierwsze izolatorium w Łodzi w hotelu na Polesiu. Pacjenci b...

Ile kosztuje test na koronawirusa

- Najważniejsze jest dla nas, żebyśmy mogli przebadać jak najwięcej pracowników służby zdrowia, którzy są szczególnie narażeni na zachorowanie - mówi Wojciech Onufrowicz, dyrektor Regionu Centralno-Zachodniego Diagnostyki. - Szukamy sponsorów, żeby dyrektorzy szpitali mogli przysyłać do nas jak najwięcej swoich pracowników. W tej chwili mamy takich testów 30. Jeden kosztuje 450 zł, czyli tyle ile jego produkcja.

Pobranie testu trwa kilka sekund. W ciągu 72 godzin próbka musi zostać poddana badaniu.

Test na koronawirusa - ile kosztuje?

Punkty pobrań typu „Drive-Through”, polegające na przygotowaniu miejsca wyłącznie do pobrania materiału do badań w kierunku SARS-CoV-2 w tzw. mobilnych punktach pobrań powstają m.in. w Niemczech i USA.

- Wzorujemy się na mobilnym laboratorium, które stanęło na jednym z parkingów w Waszyngtonie - dodaje dyrektor Onufrowicz. - Takie laboratorium na świeżym powietrzu to najbezpieczniejsza forma funkcjonowania.

Wszystkie pozytywne wyniki testów trafią do sanepidu. Za badanie można płacić kartą lub telefonem. Testy nie dają informacji, czy pacjent przeszedł już tę chorobę.

Strażnicy sekcji konnej  straży miejskiej wystawili w piątek pierwsze mandaty w związku z obowiązującym do 11 kwietnia włącznie zakazem wstępu do lasów i terenów rekreacyjnych, w tym także do Lasu Łagiewnickiego i do Arturówka.Kto został ukarany? KLIKNIJ DALEJ

Koronawirus w Łodzi. Mandaty za wstęp do Lasu Łagiewnickiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany