Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Test sprawności fizycznej do policji. W Łodzi zorganizowano próbny sprawdzian dla wszystkich zainteresowanych

Lila Sayed
Lila Sayed
Żeby wziąć udział w próbnym teście do policji, wystarczy się zapisać.
Żeby wziąć udział w próbnym teście do policji, wystarczy się zapisać. Grzegorz Gałasiński
Łódzka policja organizuje próbny test sprawności fizycznej - pierwszy etap rekrutacji do służby w policji. W sprawdzianie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Wystarczy się zapisać.

Test sprawności fizycznej do policji

Test odbędzie się w piątek, 16 czerwca, na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej 71. Start o godz. 16.
Aby wziąć udział w teście, należy się wcześniej zapisać zadzwonić (47 841 22 18) lub napisać wiadomość ([email protected]). Jak twierdzą organizatorzy, udział w żaden sposób nie jest zobowiązujący. To okazja do zapoznania się z formułą testu, sprawdzenia swoich sił w posczególnych ćwiczeniach.
Oto TEST multiselect
Jak zapowidają funkcjonariusze, osoby, które pojawią się na teście będą mogły zapoznać się z kolejnymi etapami naboru do służby w policji. Opowiedzą o koniecznych wymaganiach w tym temacie oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Po trudnych piłkach przyszedł czas na najłatwiejsze zadanie - dziesięć brzuszków (ze stopami za barierką) i dotknięciem piłką za głową. Szybko poszło, ale jak się później okazało mogłam zaoszczędzić czas zbliżając biodra do stóp i zmniejszając tym samym zakres ruchu. Po szybkim poderwaniu z maty znowu wróciłam wspomnieniami do szkoły podstawowej. Moim zadaniem było pokonanie czterech skrzyń lekkoatletycznych, co nie było trudne, ale męczące. Na koniec został bieg wahadłowy - dziesięć krótkich długości. Skończyłam test z lekką zadyszką i mało imponującym czasem... 2 min. 10 sek, czyli o 30 sekund za długim. Testu nie zdałabym. Czytaj więcej na następnej stronie

Praca w policji - test sprawności fizycznej. Sprawdziliśmy, ...

Jak wygląda test sprawności fizycznej do policji?

To tor przeszkód go pokonania na czas. Do przejścia jest 8 przeszkód w czasie do 1 minuty i 41 sekund. Zadania sprawdzają szybkość, zwinność, zwrotność i siłę kandydatów.

Pierwsze zadanie to bieg 360 stopni wokół dwóch słupków. Następnie rekrutów czeka wykonanie przewrotów. Trzeba wykonać trzy - w przód, w tył i ponownie w przód. Trzecie zadanie to bieg lub marsz z 30-kilogramowym manekinem. Fantom musi być trzymany cały czas nad podłogą, a przy odkładaniu nie można nim rzucać. Sposób chwycenia jest dowolny. Pokonanie trzech płotków o wysokości 72 cm to kolejne wyzwanie. Rzut pięcioma 3-kilogramowymi piłkami na odległość minimum pięciu metrów to jedno z najtrudniejszych zadań (szczególnie dla pań) w tym torze. Dziesięć brzuszków (ze stopami za barierką) i dotknięciem piłką za głową - kolejne ćwiczenie, z którym musi uporać się rekrut. Na koniec zostaje pokonanie czterech skrzyń lekkoatletycznych oraz bieg wahadłowy - dziesięć krótkich długości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany