Termalica - ŁKS 1:1. Kazmierz Moskal: - Powinniśmy się cieszyć, a ja jestem zdenerwowany!

Opinie szkoleniowców po meczu Termalica ŁKS (1:1)

Kazmierz Moskal (ŁKS): Wywozimy punkt z boiska zespołu, który jest kandydatem do awansu. Powinniśmy się cieszyć, ale ja jestem zdenerwowany, bo grając tak sprzyjających okolicznościach, w przewadze nie możemy tracić gola w samej końcówce. Uważam, że pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrze, Momentami koncertowo, Byliśmy zespołem dużo lepszym od rywala. Musimy bardziej kontrolować wydarzenia na boisku w drugiej połowie i dążyć do zdobycia kolejnych bramek. Takie mecze zdarzają się na każdym poziomie. Gdy zespół goni wynik, jest bilard, ping pong. Wszystko z tego może wyniknąć. W tym wypadku my straciliśmy bramkę.
Jacek Zieliński (Termalica): Mamy punkt wydrapany w dramatycznych okolicznościa, ale jesteśmy mocno rozczarowani naszą postawą. Zagraliśmy zły mecz, musimy uderzyć w piersi, bo zawiedliśmy kibiców. ŁKS grał rozsądną, poukładaną piłkę. Podobał mi się. To fajna drużyna. Łódź powoli odżywa piłkarsko. Coś ciekawego klaruje się w tym mieście.

Piłkarze ŁKS po drugim spotkaniu z rzędu mogą sobie pluć w brodę. Na własne życzenie nie wygrywają meczów, rozdając punkty przeciwnikom. Żadnym usprawiedliwieniem nie wydaje się fakt, że są beniaminkiem rozgrywek. Wygląda bowiem na to, że I liga będzie bardzo wyrównana, a każdy zdobyty punkt jest na wagę złota. Może decydować tak o awansie, jak i spadku.
Szkoda straconych punktów, bo w pojedynku z kandydatem do ekstraklasy, ŁKS był lepszym zespołem. Pokazał, szczególnie w pierwszej połowie mądrą, poukładaną grę. Powinien to udokumentować bramką. Cóż, tak się niestety nie stało.
W sobotę o godz. 17 przy al. Unii ŁKS podejmuje Stomil Olsztyn.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ŁKS Łódź 1:1 (0:0)
0:1 - Sobociński (56), 1:1 - Gutkovskis (90+5)
ŁKS: Michał Kołba - Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Artur Bogusz - Patryk Bryła (70, Piotr Pyrdoł), Bartłomiej Kalinkowski, Mateusz Gamrot, Wojciech Łuczak, Dani Ramírez (79, Paweł Wojowski) - Jewhen Radionow (83, Rafał Kujawa).