Tenis. Zwycięstwo Jerzego Janowicza!

-
Jerzy Janowicz (155. ATP) pokonał Grigora Dimitrowa (12. ATP) 7:6(4), 6:3 w drugiej rundzie turnieju Mercedes Cup (pula nagród 630 785 euro) na trawiastych kortach w Stuttgarcie.

W rywalizacji doskonale serwujących tenisistów jedynego breaka, na 5:3 w drugim secie, zanotował Polak. Jego rywalem w ćwierćfinale będzie lepszy z pary Benoit Paire – Peter Gojowczyk - podaje Eurosport. - To dla mnie bardzo ważne zwycięstwo. Teraz muszę jeszcze mocniej walczyć o kolejne. Dziś serwowałem całkiem nieźle, choć w pierwszym secie to rywal grał ode mnie trochę lepiej – powiedział po ostatniej piłce Janowicz.
W całym meczu JJ zanotował 12 asów serwisowych, przy 16 po stronie Dimitrowa. Częściej jednak trafiał pierwszym podaniem (69 proc. przy 58 proc.).Dzięki wygranej nad turniejową dwójką Polak może być już pewny awansu w okolice 140. miejsca w światowym rankingu.