Ten sezon może być wręcz fatalny dla żużlowców Orła Łódź

(bart)
Nie zazdrościmy sympatykom Orła
Nie zazdrościmy sympatykom Orła krzysztof szymczak
Jesteśmy pewni, że przed inaguracją żużlowego sezonu w pierwszej lidze niewielu fanów drużyny Orła Łódź spodziewało się, że pod koniec lipca ich ulubieńcy będą zajmować ostatnią pozycję w tabeli, z całkiem realną perspektywą spadku do drugiej ligi.

Niestety, ale to nie żarty. Po niedzielnej porażce na torze przy ul. 6 Sierpnia z liderem PGG ROW Rybnik (42:48), podopieczni trenera Lecha Kędziory „umocnili” się na ostatniej pozycji w tabeli.

Przed naszym zespołem ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. W najbliższą niedzielę (4 sierpnia, 14.30) Orzeł rozpocznie w Ostrowie Wielkopolskim starcie z tamtejszą Arged Malesą TŻ. W pierwszym meczu obu zespołów, 30 marca w Łodzi, lepsi byli gospodarze, zwyciężając 47:43.

Wprawdzie w tym sezonie żadna z drużyn nie spada bezpośrednio do drugiej ligi (po tym, jak Stal Rzeszów nie otrzymała ostatecznie pierwszoligowej licencji), ale „czerwona latarnia” tabeli będzie rywalizować o utrzymanie się z drugim teamem z niższej klasy rozgrywkowej.

Aktualnie Orzeł traci punkt do zajmującego szóstą lokatę Lokomotivu Daugavpils. W weekend Łotysze podejmą u siebie Unię Tarnów. W praktyce jakiekolwiek zwycięstwo gospodarzy sprawi, że Orzeł pozostanie na końcu stawki.

Jeżeli tarnowianom uda się jednak wygrać na Łotwie, to łodzianie muszą przynajmniej zremisować z Ostrovią. Tyle że w tych rozgrywkach team Kędziory zawsze doznawał porażek na wyjazdach...

Kto byłby więc potencjalnym rywalem Orła w barażowym dwumeczu? Najprawdopodobniej PSŻ Poznań lub Polonia Bydgoszcz. Terminy baraży to 29 września oraz 6 października (pierwsze starcie ewentualnie w Łodzi).

"Studio Kadra" po meczu Polska - Słowacja (1:2)

Wideo

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Zaorac ten stadion i skrzydlewski niech zbuduje cmentarz

G
Gość
2019-07-30T16:30:28 02:00, Gość:

to jest kabaret !!!!!!!!!!!!!!!! obciąć im drastycznie dotacje bo to jest skandal żeby 1 ligowy zespół tyle dostawał który nie notuje żadnego progresu .skandalem jest też że wybudowano im stadion na 6-8 dni w roku w którym będą grać mecze

Dokładnie tak!

G
Gość

Nareszcie, starczy tego kabaretu z kapeluszami w roli głównej

G
Gość

Wybudujcie chujowi drugi stadion

l
leśny
2019-07-30T15:29:47 02:00, Gość:

Vivat prezes Skrzydlewski!!!

2019-07-30T15:33:33 02:00, Łodzianin:

Vivat, vivat, wcześniej spuścił widzew, teraz Orła. Dobry jest ten prezes.

Liczy się pieniądz i układy.

G
Gość
2019-07-30T16:30:28 02:00, Gość:

to jest kabaret !!!!!!!!!!!!!!!! obciąć im drastycznie dotacje bo to jest skandal żeby 1 ligowy zespół tyle dostawał który nie notuje żadnego progresu .skandalem jest też że wybudowano im stadion na 6-8 dni w roku w którym będą grać mecze

brawo

B
Brona1910

Niech piniendze za stadion oddaje !

G
Gość
2019-07-30T16:39:39 02:00, Gość:

Jesteście gamonie. Hanka daje Skrzydlewskiemu pieniądze niby na żużel. Później wystawia przyjaciółkę Joannę Skrzydlewską na listę którą sponsoruje Witold z pieniędzy z dotacji. W tym roku ciężko bo wybory do PE i teraz do sejmu. Potrzeba dużo pieniędzy na sponsorowanie kandydatów z list PO gdzie zawsze jest Joasia więc na żużel zabrakło... I tyle. Proste?

to prokurator tym się powinien zająć jeśli jest jak mówisz

G
Gość
2019-07-30T16:39:39 02:00, Gość:

Jesteście gamonie. Hanka daje Skrzydlewskiemu pieniądze niby na żużel. Później wystawia przyjaciółkę Joannę Skrzydlewską na listę którą sponsoruje Witold z pieniędzy z dotacji. W tym roku ciężko bo wybory do PE i teraz do sejmu. Potrzeba dużo pieniędzy na sponsorowanie kandydatów z list PO gdzie zawsze jest Joasia więc na żużel zabrakło... I tyle. Proste?

Nareszcie jakiś normalny wpis.Pozdro.

G
Gość

i to jest bardzo realne że spadną .nawet sam Skrzydlewski w Toyi mówił że na 99% tego barażu nie wygrają bo zawodnicy niektórzy olewają .jedyna nadzieją może być taka że zespół z 2 ligi nie będzie chciał grać w 1 lidze lub nie będzie go stać lub obiektu nie będzie posiadał na 1 ligę

t
tak jak mówi
2019-07-30T16:18:07 02:00, Gość:

Dziwna ta nasza Łódź... drugoligowe zbieraniny bez ambicji na nowych stadionach a EKSTRAKLASOWI na jednotrybunowym pseudostadionie. Brawo dla 'bezstronnych wizjonerów' z magistratu. :(

2019-07-30T16:27:50 02:00, Gość:

dziwny to ty jesteś bo gdy decyzję zapadały o stadionach i były przetargi rozstrzygane i podpisywane umowy to Widzew grał w Ekstraklasie a ŁKS w 1 lidze a później Widzew w 1 lidze a ŁKS upad .gdy Widzew upadał to jak już rozebrany prawie cały stadion i Irak już musieli go wybudować .podziękujcie waszemu prezesowi co się zgodził i podpisał list intencyjny taki na takich warunkach

dokładnie jak Widzew upadał to już wszystko było przyklepane a stadion był w rozbiórce .Decyzję o stadionie Zdanowska podjęła jak Widzew grał w Ekstraklasie bo by nie dostał licencji na kolejny sezon .później i tak spadki ale to nic nie zmieniło bo nadal byli w 1 lidze a ŁKS w 4 zaczynał

G
Gość

Witold wyp...indalaj.

G
Gość

Jesteście gamonie. Hanka daje Skrzydlewskiemu pieniądze niby na żużel. Później wystawia przyjaciółkę Joannę Skrzydlewską na listę którą sponsoruje Witold z pieniędzy z dotacji. W tym roku ciężko bo wybory do PE i teraz do sejmu. Potrzeba dużo pieniędzy na sponsorowanie kandydatów z list PO gdzie zawsze jest Joasia więc na żużel zabrakło... I tyle. Proste?

G
Gość
2019-07-30T16:18:07 02:00, Gość:

Dziwna ta nasza Łódź... drugoligowe zbieraniny bez ambicji na nowych stadionach a EKSTRAKLASOWI na jednotrybunowym pseudostadionie. Brawo dla 'bezstronnych wizjonerów' z magistratu. :(

2019-07-30T16:27:50 02:00, Gość:

dziwny to ty jesteś bo gdy decyzję zapadały o stadionach i były przetargi rozstrzygane i podpisywane umowy to Widzew grał w Ekstraklasie a ŁKS w 1 lidze a później Widzew w 1 lidze a ŁKS upad .gdy Widzew upadał to jak już rozebrany prawie cały stadion i Irak już musieli go wybudować .podziękujcie waszemu prezesowi co się zgodził i podpisał list intencyjny taki na takich warunkach

gdzie grał widzew? Nie zaklinaj rzeczywistości. Był na końcu łańcucha pokarmowego, był na dnie.

G
Gość

to jest kabaret !!!!!!!!!!!!!!!! obciąć im drastycznie dotacje bo to jest skandal żeby 1 ligowy zespół tyle dostawał który nie notuje żadnego progresu .skandalem jest też że wybudowano im stadion na 6-8 dni w roku w którym będą grać mecze

Dodaj ogłoszenie