Telewizor na lata? Sprawdź modele Samsung QLED

Materiał powstał we współpracy z Samsung Electronics
Kiedyś wybór idealnego telewizora dla całej rodziny był sztuką kompromisu. Na szczęście dziś największe domowe ekrany oferują tak wiele funkcji i technologii, że bez problemu można wybrać telewizor dopasowany do potrzeb nawet najbardziej wymagających widzów. Taki, który sprawdzi się świetnie podczas oglądania filmów czy meczów, a przy tym będzie stanowić prawdziwą ozdobę salonu. Sprawdźmy, na jakie funkcje warto zwrócić uwagę, decydując się na telewizor w 2020 roku.

Idealny obraz w każdych warunkach

Oglądając filmy czy koncerty chcemy cieszyć oczy pięknie nasyconymi kolorami, wysokim kontrastem i szczegółami. Innymi słowy – zależy nam na obrazie, który sprawi, że będziemy mogli wygodnie rozsiąść się na kanapie i zanurzyć w oglądanej treści.

Z myślą o najbardziej wymagających widzach Samsung zaprojektował serię telewizorów QLED, które potrafią wiernie odwzorować nawet miliard odcieni barw. Sercem urządzeń z tej linii, tak jak w tegorocznych modelach Q950T czy Q800T, jest technologia kropki kwantowej (Quantum Dot). Dzięki niej, sięgając ponownie po swój ulubiony film, będziemy mogli obejrzeć go w zupełnie nowej odsłonie – z bardziej nasyconymi kolorami i większym bogactwem odcieni i szczegółów.

Świetna jakość obrazu to także zasługa rozdzielczości, na którą powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze idealnego sprzętu na lata. Dzięki zaawansowanym technologiom, zastosowanym w telewizorach QLED, nie musimy się już zastanawiać nad jakością filmu, który chcemy obejrzeć. Inteligentne Skalowanie do 4K lub 8K, oparte na technologii sztucznej inteligencji, automatycznie analizuje źródło treści, minimalizując niedoskonałości obrazu i odtwarzając utracone szczegóły. W efekcie zyskujemy obraz o rozdzielczości jak najbliższej 4K – w przypadku modelu Q90 czy Q70T lub jak najbliższej 8K – jeśli zdecydujemy się na model telewizora QLED 8K Q800T lub Q950T. Przyjemny dla oka i ładniejszy. Nawet wtedy, gdy oglądamy telewizję.

Z myślą o pogłębieniu filmowych wrażeń, wprowadzono też funkcję Bezpośredniego Strefowego Podświetlenia, która to z każdej sceny wydobędzie pełnię czerni i bieli, zapewniając jeszcze lepszy kontrast.

Wyraźny obraz z każdego miejsca

Od dziś także seanse w większym gronie przestają być wyzwaniem, a każde miejsce przed telewizorem jest równie dobre – o komfort wszystkich widzów zadba Ultra Szeroki Kąt Widzenia. To technologia Samsung, która zapewnia idealny obraz, niezależnie od tego, czy siedzimy na wprost czy może bliżej krawędzi ekranu. Teraz umawiając się na oglądanie filmu czy meczu z przyjaciółmi, możemy mieć pewność, że bez względu na miejsce, żaden szczegół nie umknie naszej uwadze. Co więcej, także pora dnia i oświetlenie przestają wpływać na jakość obrazu. Funkcja Adaptacji Obrazu cały czas reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność, dzięki czemu zawsze można cieszyć się perfekcyjnym obrazem bez odbić dzięki zastosowaniu Filtra Antyrefleksyjnego.

Dźwięk, który podąża za obiektem, wiertarka także Ci nie przeszkodzi

Warto pamiętać, że na kompletne wrażenia z oglądania składa się nie tylko obraz, lecz także dobrej jakości dźwięk. W wybranych modelach tegorocznej linii telewizorów QLED, dzięki nowemu systemowi głośników, będziemy mogli doświadczyć jeszcze bardziej wibrującego brzmienia. Niesamowite wrażenia spotęguje także funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem (OTS), która sprawi, że dźwięk będzie podążał za akcją na telewizorze. Jak to działa? Kiedy na ekranie pojawi się np. pędząca motorówka czy samochód wyścigowy, dźwięk będzie autentycznie przemieszczał się za poruszającym się pojazdem, przenosząc emocje na jeszcze wyższy poziom.

Ale to nie koniec innowacji audio w nowych telewizorach. Wyobraźmy sobie, że w połowie seansu lub ważnego meczu sąsiad zacznie odkurzać lub reperować drobną usterkę, skutecznie zagłuszając fonię transmisji. Zwykle w takich sytuacjach odruchowo sięgaliśmy po pilota, jednak najnowsza funkcja Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) w telewizorach Samsung sama wykrywa zmiany i hałasy w pomieszczeniu, dostosowując poziom dźwięku do aktualnych warunków. A kiedy niepożądany dźwięk ucichnie, głośność automatycznie wróci do pierwotnego poziomu.

Czarne lustro ekranu to przeszłość

W wyposażeniu wnętrz już od kilku lat królują minimalizm i funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że przy wyborze telewizora coraz większą wagę przykładamy do jego wzornictwa i funkcji użyteczno-estetycznych – czy lepiej postawić go na półce, czy zawiesić na ścianie niczym obraz. Bez wątpienia jednak poszukujemy ekranu, który będzie się odznaczał smukłą obudową, tak aby nic nie odciągało naszej uwagi od tego, co akurat oglądamy. Także w tym aspekcie z pomocą przychodzą telewizory Samsung QLED. Na przykład na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ramka ekranu nie ma wpływu na nasze wrażenia podczas domowego seansu filmowego, jednak praktyka pokazuje, że jest zupełnie inaczej. Zastosowany w tej serii telewizorów Bezramkowy Design pozwoli całkowicie zatopić się w oglądanym przez nas filmie i poświęcić mu 100 procent naszej uwagi.

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość, zwłaszcza dla fanów dużych ekranów. Kiedy akurat nie oglądamy telewizji, nie musimy patrzeć na wielki czarny prostokąt. Opracowany przez firmę Samsung Tryb Ambient zupełnie zmienił rolę telewizora we wnętrzu. Dzięki niemu ekran może stać się stylową dekoracją i niczym kameleon dopasować się do wystroju naszego otoczenia. W tegorocznych telewizorach QLED, takich jak Q90T czy Q800T ta unikatowa funkcja zyskała „+” w nazwie, za czym idą oczywiście dodatkowe motywy wizualne, czy nowa kategoria animacji o nazwie „Relaks”, która dzięki spokojnym grafikom pomoże nam wyciszyć się po całym dniu pracy.

Materiał oryginalny: Telewizor na lata? Sprawdź modele Samsung QLED - Polska Times

Dodaj ogłoszenie