ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Telefon z abonamentem, czy abonament z telefonem?

Materiał partnera zewnętrznego

2018-06-13 09:21

2018-06-13 09:21

Telefon z abonamentem, czy abonament z telefonem?

Materiał partnera zewnętrznego

2018-06-13 09:21

W dzisiejszych czasach smartfony wymieniamy średnio co 2-2,5 roku. Głównym powodem jest to, że aby nadążyć za zmianami technologicznymi, sprzęt trzeba po prostu regularnie zastępować nowymi modelami. Korzystanie z kilkuletniego, przestarzałego telefonu jest trudne, dodatkowo wiele nowych technologii może na nim po prostu nie działać, a ładowanie Internetu będzie trwało bardzo długo. A przecież każdy chce bez problemu korzystać z przeglądarki, GPS-a czy portali społecznościowych. Dlatego przeciętny użytkownik smarfonów co kilka lat musi zadać sobie pytanie, z jakiej oferty skorzystać przy wymianie swojego sprzętu. Czy warto skusi się na abonament z telefonem, czy może inna opcja jest bardziej opłacalna?
telefon-z-abonamentem

Jakie zalety i wady ma oferta abonamentu z telefonem?Zasadniczym plusem abonamentu z telefonem jest to, że zwykle oferuje o wiele lepsze warunki niż MIX czy oferta na kartę. Darmowe rozmowy na komórki, darmowe SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz kilka dobrych giba bajtów Internetu to już standard w ofercie na abonament. Nie każdy MIX i karta mogą się z tym równać. W przypadku abonamentu nie trzeba również się martwić o to, czy na koncie są środki, kiedy chce się zadzwonić na telefon stacjonarny. Zostanie to po prostu wliczone dodatkowo do rachunku. W przypadku karty i MIX-a dodatkowe opcje takie jak darmowe rozmowy na telefony komórkowe, SMS-y, MMS-y i Internet najczęściej zerują konto. Jeśli więc chce się dzwonić na telefony stacjonarne trzeba pamiętać o dodatkowym doładowaniu konta. Dla niektórych może to być męczące.

Abonament z telefonem jest też wygodny – podpisując umowę od razu w pakiecie dostajemy nowy telefon. Nie trzeba wtedy dodatkowo zajmować się kupowaniem nowego smartfona lub prześwietlaniem ofert sklepów w poszukiwaniu najtańszych rat. Telefon w abonamencie jest też plusem właśnie w przypadku, kiedy nie stać nas na zakup nowego telefonu za gotówkę, a nie chcemy wikłać się w raty w banku. Często również operatorzy udostępniają oferty na telefon w abonamencie za przysłowiową złotówkę. Wybranie takiej oferty nie nadszarpnie naszym budżetem.

Wadą abonamentu z telefonem jest to, że trzeba podpisać umowę na określony czas. Osoby, które wystrzegają się wszelakich zobowiązań i umów mogą nie być taką ofertą zainteresowane. Jednak warto się zastanowić, bo minimalny okres abonamentu wynosi zaledwie 24 miesiące, czyli tyle ile przeciętnie trwa gwarancja smarfona. Jeśli więc w tym czasie nasz telefon ulegnie uszkodzeniu albo trzeba będzie mu wgrać nowy system operacyjny, to całym procesem gwarancji zajmie się operator. Nie trzeba wtedy tracić czasu na oddawanie sprzętu do serwisu i poganianie, żeby wszystko zostało naprawione na czas. Operator ma na to 2 tygodnie od dnia oddania telefonu i musi się z tego wywiązać.

Na jaką ofertę się zdecydować?

To zależy od tego czego potrzebujemy. Abonament z telefonem sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które szukają telefonu ze średniej półki cenowej. W tym przypadku cena abonamentu i rata za telefon u operatora będzie korzystniejsza niż w przypadku abonamentu bez telefonu i smartfona ze sklepu. Również osoby, które cenią sobie wygodę i proste rozwiązania wybiorą taką opcję. Wykupując abonament wystarczy przejść się do salonu, w którym obsługa oprócz przedstawienia wszystkich korzyści i opłat pokaże nam też na żywo telefony i pomoże dobrać idealny dla siebie. Drugą opcją jest zamówienie abonamentu z telefonem przez Internet. W takim przypadku kurier przyniesie nam umowę pod drzwi razem z wybranym telefonem. Przy wyborze smarfona przez Internet również uzyskamy pomoc. Przeglądając dostępne telefony (na przykład tutaj http://www.orange.pl/klienci_ind/telefony) w każdej chwili możemy zadać pytanie obsłudze klienta lub wirtualnemu doradcy.

Za to osoby, którym zależy na najnowszym modelu telefonu, mogą się rozczarować. Ceny u operatorów są często znacznie wyższe niż na portalach aukcyjnych. W takim wypadku trzeba się jednak przegotować na wydanie za jednym razem sporej ilości gotówki. Wszystkie opcje mają swoje plusu i minusy, nie ma oferty idealnej, która pasowałaby każdej osobie. Każdy musi indywidualnie zdecydować czy oferta abonamentu z telefonem proponowana przez operatora jest tym czego szuka. W niektórych przypadkach można dużo zaoszczędzić, w innych nie. Wszystko trzeba na spokojnie przemyśleć i przeliczyć. Najlepiej wybrać się do operatora i poprosić o przygotowanie indywidualnej oferty dla siebie i po konsultacji z doradą dopiero podjąć decyzję.


ZOBACZ FILM Pożar autobusu na Pomorskiej w Łodzi
PRIMA APRILIS 2017. ŻARTY NA PRIMA APRILIS. PSIKUSY PRIMA APRILIS 2017
AGENT GWIAZDY 2 KTO ODPADŁ Z ODCINKA 28.03. 17? KTO JEST AGENTEM?
UCHO PREZESA 10. ZA DARMO UCHO PREZESA. Prezesa ODWIEDZA MINISTER SZYSZKO
WYNIKI LOTTO 25.03
NIEBIESKI WIELORYB - KOSZMAR Z INTERNETU!