Szykuje się wielka przebudowa ul. Przybyszewskiego, w tym wiaduktu. ZDJĘCIA

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Pierwsze prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku

3 km ulicy do remontu

Szykuje się jeden z ważniejszych drogowych remontów w Łodzi. Do przebudowy są trzy odcinki ul. Przybyszewskiego wraz z wiaduktem, łącznie ok. 3 km ulicy.

Ul. Przybyszewskiego będzie remontowana od ul. Kilińskiego do al. Śmigłego - Rydza. Do przebudowy jest też fragment ul. Przybyszewskiego od wiaduktu do ul. Lodowej wraz z wiaduktem, a także odcinek od pl. Reymonta od ul. Kilińskiego.

Remont w okolicy wiaduktu

Miasto zapowiada, że wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wyburzenie wiaduktu na ul. Przybyszewskiego oraz na remont ul. Przybyszewskiego od wiaduktu do ul. Lodowej wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Lodową. Najpierw rozebrana i postawiona od nowa zostanie połowa wiaduktu - północna nitka, a następnie południowa wraz torowiskiem tramwajowym.

Możliwe, że do końca roku uda się podpisać umowę z wykonawcą. Wtedy prace mogłyby ruszyć w 2021 roku. W październiku Urząd Marszałkowski rozstrzygnąć ma konkurs na dofinansowanie inwestycji (urząd właśnie złożył wniosek).

Zakończenie remontu zaplanowano w 2022 r.

Remont od pl. Reymonta

W lipcu ogłoszony ma zostać przetarg na przebudowę ul. Przybyszewskiego od pl. Reymonta do ul. Kilińskiego. Inwestycja ma zostać zrealizowana razem z Łódzką Spółką Infrastrukturalną. Tu do przebudowy jest jezdnia, chodniki, będą też nowe przystanki autobusowe.

Właśnie złożony został wniosek o dofinansowanie. Prace mają ruszyć w 2021 roku i zakończyć się w 2023 r.

Między Kilińskiego a Śmigłego

Ostatnim odcinkiem ul. Przybyszewskiego, który ma zostać wyremontowany, jest fragment od ul. Kilińskiego do al. Śmigłego - Rydza. Ta inwestycja będzie realizowana w ramach projektu "Tramwaj dla Łodzi" i dofinansowanie ma już zagwarantowane.

Zakres prac obejmuje przebudowę jezdni, torowiska, chodników oraz będącego w fatalnym stanie skrzyżowania ulic Przybyszewskiego i Kilińskiego.

Przetarg ma zostać ogłoszony jesienią. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku i zakończyć się w 2022 r. Pierwszym ich etapem będzie wykonanie projektu.

Koszt

Cała inwestycja ma pochłonąć aż 164,5 mln zł. Najdroższe będą prace przy wiadukcie i przebudowa skrzyżowania z ul. Lodową - tylko to ma kosztować ok. 100 mln zł.

Co już zrobiono?

Kilka lat temu ul. Przybyszewskiego została wyremontowana od al. Śmigłego - Rydza do wiaduktu.

Oto najnowsze informacje o frekwencji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie