Szukali Pokemonów na Zdrowiu [zdjęcia]

(pij)
Ponad 50 osób w bardzo zróżnicowanym wieku rozbiegło się o godz. 16 po parku im. Piłsudskiego w poszukiwaniu figurek pokemonów ukrytych na terenie parku. W Wielkim Pokebraniu na Zdrowiu przygotowanym przez studentów odbywających praktyki w łódzkiej firmie Centrum Druku 3D wzięły udział całe rodziny, gimnazjaliści, osoby dorosłe i sympatyczny starszy pan na rowerze.

Korzystając ze smartfonów mieli znaleźć ponad 100 stworków wzorowanych na postaciach z gry Pokemon Go!, która bije rekordy popularności na świecie. Wydrukowanych na drukarkach 3D figurek było ponad 100.

Punktem startowym zabawy był plac przed Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego, skąd poszukiwacze rozbiegli się po całym parku. Szukali QR kodów przyklejonych na drzewach, murkach, gałęziach i liściach parkowych drzew. W promieniu 5 metrów od nich zostały ukryte pokemony. I to sprytnie ukryte, bo choć niektóre miejsca przetrząsało kilkanaście osób, dopiero kolejnym udawało się znaleźć pokemona. Tak jak np. 13-letniej Natalii, która znalazła figurkę w gazonie z kwiatami przy scenie amfiteatru obok zoo.

- Ten był zakopany w ziemi przy ścieżce. Inny, którego szukaliśmy, był najwyraźniej przylepiony przylepcem do gałązki winorośli, bo tylko taśma po nim została – powiedzieli Justyna Jurczak i Sebastian Szulczewski, szczęśliwi znalazcy fioletowego Snorlaxa.

QR kody (po ich odczytaniu w smartfonie ukazywała się mapa Google Maps z trasą dojścia do kolejnych) wiodły do innych schowanych pokemonów, a przynajmniej miejsca, w których je ukryto.
- Jeśli ktoś chce znaleźć ich jak najwięcej, to się sporo nachodzi, co najmniej kilkanaście kilometrów – powiedziała Justyna Kałuża, jedna z organizatorek Pokebrania. – Figurki zostały schowane na całym terenie parku, od. ul. Krakowskiej do al. Unii, od ul. Karolewskiej aż do Srebrzyńskiej. Trzy dwuosobowe zespoły chowały je przez dwie godziny. Zapewniam, że jest się gdzie nachodzić.

Oznaczone żywymi kolorami QR kody wiodły do pokemonów specjalnych. Znalezienie kompletu sześciu dawało szansę na znalezienie nagrody głównej – 20-centymetrowego Laprasa.
Zabawa miała zakończyć się o godz. 19.

CZYNNE SKLEPY 15. 08. 2016 OTWARTE SKLEPY15 SIERPNIA BIEDRONKA,LIDL,KAUFLAND,AUCHAN, KAUFLAND

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM (autorx.news/Press Focus) - Polskie szanse na medal w Rio 2016