Sztab Komorowskiego: Ziemowit Piast Kossakowski i Bogumiła Dawidowicz to ludzie związani z PiS

  • Polska

TVN24/x-news, mm

Ziemowit Piast Kossakowski - chłopak, który w środę zadawał niewygodne pytania prezydentowi Komorowskiemu podczas jego kampanijnego spaceru Nowym Światem, jest działaczem PiS – twierdzi sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego. Swój debiut w polityce ma za sobą także Bogumiła Dawidowicz.

Według Jakuba Rutnickiego z PO, chłopak, który mówił prezydentowi, że jest zmuszony wyjechać do Norwegii do pracy, to Ziemowit Piast Kossakowski, który startował w wyborach samorządowych z listy PiS do rady dzielnicy Ursynów w Warszawie z miejsca nr 2.

Źródło: TVN24/x-news

Na konferencji prasowej pokazano plakat wyborczy, na którym Kossakowski pozuje do zdjęcia z Jackiem Sasinem z PiS. - Warto obnażać te sytuacje. Tak nie może być, jesteśmy oburzeni tego typu chwytami. Jak mówił klasyk: ktoś tu myśli, że ciemny lud to kupi - stwierdził Tyszkiewicz. Zdaniem sztabowców Komorowskiego, PiS "cynicznie wykorzystuje" swoich działaczy i "prowadzi polityczny cyrk".

Rutnicki poinformował także, że niepełnosprawna pani Bogusia, która opowiedziała Komorowskiemu na ulicy o swoich problemach i została zaproszona do Pałacu Prezydenckiego, była w 2007 r. na konwencji wyborczej PiS w Szczecinie. Na dowód pokazał zdjęcie, na którym pani Bogusia ściska rękę prezesowi PiS. - Pani Bogusia od 2007 r. mówiła działaczom PiS o swoich problemach, te problemy absolutnie nie zostały rozwiązane. Jak w takim razie będzie działała "Dudapomoc"? - pytał Rutnicki.

- Zadajemy pytanie wprost: czy warto wysyłać na ulice własnych aparatczyków po to, aby próbowali zadawać pytania jako zwykli Polacy, którzy nie wiedzą, jak się odnaleźć w rzeczywistości i muszą kupować bilet do Norwegii - mówił Rutnicki.

Sam Ziemowit Piast Kossakowski nie wypiera się członkostwa w młodzieżówce PiS, jednak twierdzi, że ze sztabem Andrzeja Dudy nie ma nic wspólnego. Na antenie Telewizji Republika przekonywał, że o spacerze dowiedział się z Twittera i sam zdecydował, że spróbuje dotrzeć do prezydenta i zadać mu ważne dla niego i jego rówieśników pytania.

Ziemowit Piast Kossakowski próbuje zadać pytanie prezydentowi Komorowskiemu

Związana z PiS ma być także Bogumiła Dawidowicz, kobieta, która próbowała uzyskać od Bronisława Komorowskiego odpowiedź ws. ulg dla osób niepełnosprawnych. Okazuje się jednak, że polityczne powiązania kobiety są bardziej złożone i niejednoznaczne. Joachim Brudziński ripostował na Twitterze, że była ona w 2002 r. kandydatką PO do sejmiku woj. zachodniopomorskiego. W rzeczywistości Bogumiła Dawidowicz startowała wówczas ze wspólnej listy komitetu wyborczego PO-PiS.

Bronisław Komorowski rozmawia z Bogumiłą Dawidowicz

Źródło: TVN24/x-news

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.05.2015, 22:38

bo zapewne ma na Ciebie wyje*bane. ty możesz prosić on może mieć to w d**** proste jak jeba*nie

19.05.2015, 14:58

Czy tylko niepartyjni mają prawo zadawać pytania kandydatom na prezydenta? Przecież wybieramy tzw. głowę państwa przede wszystkim od trudnych pytań, a nie od ustawek. I trochę więcej obycia i szacunku dla młodych, Panie Marcinie, Polska na Pana patrzy.

17.05.2015, 02:16

Widać, żeś ,,pOLAK"...ZACZNIJ MYŚLEĆ CHŁOPIE!

16.05.2015, 20:04

dlaczego zostałam zablokowana przez Pana Ziemowita Piasta Kossakowskiego na jego profilu gdy poprosiłam o selfie z biletem do Norwegii

15.05.2015, 22:00

Takiego mlodego kretyna dawno nie widzialem.Ziemowit spadaj z mojego kraju!!!

15.05.2015, 21:57

Nie ma jak Kasienka. Nie tłumacz się WSI kryliście przez 20 lat, żeby później mieć na kogo co zrzucić.

15.05.2015, 21:50

Dzieciak, który ma dużo haseł, dzięki pół pełnej inteligencji wie, że się uczy tylko nie wie czego. Półgłówek totalny. Bezczelny. Żadnego szacunku, tylko szkoda, ze nie powiedział Spiep..... dz..... I już by było wiadomo, jaka to jednostka wybitna. Jak taką mają w PIS-ie młodzież to nie wiem o nas czeka dalej. Kolejny dorobkiewicz z PIS-u , który chce gdzies wejść na czyichś plecach. Jak jest jakiś mądry profesor na uczelni to niech o obleje, a Norwegia niech wstawi miśka na wjeździe. SZKODA SŁÓW.

15.05.2015, 21:47

Ziemowicie W Polsat News byles dobitny idealny Dwoch starych gosci nie dalo rady Cie zagadac Masz talent wiedze i elokwencje Masz jaja Nie dawaj sie Chca na sile zrobic z Ciebie szczeniaka a to oni zachowuja sie jak zczeniaki Brawoo tak rzymaj Pokaz im wszystkim

15.05.2015, 15:16

Może cyrk jest pisowski, ale małpa nie.

15.05.2015, 15:16

Może cyrk jest pisowski, ale małpa nie.

15.05.2015, 12:28

zeby Tyszkiewiczi sztab wyborczy skoncentrowal sie na udzieleniu merytorycznej odpowiedzi na zadane pytania o zwiazki komoroskiego z WSI i spotkania z rosyjskimi agentami.W koncu chodzi o URZAD PREZYDENTA RP!!!!

15.05.2015, 12:26

zeby Tyszkiewiczi sztab wyborczy skoncentrowal sie na udzieleniu merytorycznej odpowiedzi na zadane pytania o zwiazki komoroskiego z WSI i spotkania z rosyjskimi agentami.W koncu chodzi o URZAD PREZYDENTA RP!!!!

15.05.2015, 08:31

niepełno sprytni glosują na Komora!!

15.05.2015, 06:41

Należy stosować ich broń. Teraz Duda, a jesienią Kukiz !!!

14.05.2015, 23:12

to może zadać pytanie Komorowskiemu, czy też nie?

14.05.2015, 23:12

to może zadać pytanie Komorowskiemu, czy też nie?

14.05.2015, 20:19

To czyj agent? Tez zadaje pytania.

14.05.2015, 19:42

popatrzcie... ...chłopak zadawał pytania... a on spodziewał się, że aparatczyk z PISu to będzie ramolowaty moher... ...ale zaskoczenie.... ....ramolowate aparatczyki typu moher to teraz tylko w PO występują, np. byli agenci UB czy WSI, albo zwyczajne tuskomatoły.

14.05.2015, 19:38

to trzeba mieć jakieś uprawnienia żeby zadawać pytania Bredziowi? ...trzeba być głupszym od niego? ...być na poziomie, czyli przedszkolaka?

14.05.2015, 19:11

Podobno nie ma głupich pytań - są tylko g****** odpowiedzi. Niestety nasz obecnie panujący prezydent jest królem głupich odpowiedzi :/

14.05.2015, 19:08

Polski mieli decydować tylko wyborcy przebywający w dwóch łódzkich więzieniach i areszcie, nie byłoby drugiej tury wyborów. Tam bowiem bezapelacyjnie wygrał urzędujący prezydent Bronisław Komorowski.

Kandydat PO miał najwyższe poparcie w Zakładzie Karnym nr 2 przy ul. Kraszewskiego – aż 63,3 W ZK nr 1 przy ul. Beskidzkiej Komorowski uzyskał 59,1 proc, a Duda 10,7 proc. Więcej od kandydata PiS miał tam Paweł Kukiz – 13,4 proc. 

W Areszcie Śledczym przy ul. Smutnej także zwyciężył Bronisław Komorowski (53,4 proc.) przed Pawłem Kukizem (26,4 proc.).

Żródło;
www.polskatimes.pl/artykul/3859795,wybory-prezydenckie-2015-studenci-wola-kukiza-i-korwina-w-wiezieniach-i-ture-wygral-komorowski,id,t.html

14.05.2015, 18:58

W przypadku Z. P. Kossakowskiego pytania dotyczyły agenturalnej działalności Komorowskiego
i stąd bierze się tak silne zaangażowanie służb specjalnych III RP.
Pytanie wzbudziły strach i popłoch w służbach i zapewne ktoś beknie za dopuszczenia Kossakowskiego
w pobliże nierozgarniętego Bronka.

14.05.2015, 18:46

"– Nie mam nic wspólnego ze sztabem Andrzeja Dudy. Dowiedziałem się z Twittera o tym, że będzie spotkanie z Bronisławem Komorowski i postanowiłem pójść – mówił na antenie TV Republika Ziemowit Piast Kossakowski."
– Co z tym startem dla młodych? – zapytał wczoraj Bronisława Komorowskiego Ziemowit Piast Kossakowski, student prawa na Uniwersytecie Warszawskim, członek młodzieżówki PiS. Powiedział też, że ma już bilet do Norwegii i wyjeżdża tam ze swoją dziewczyną, bo w Polsce nie ma pracy.

Ubiegający się o reelekcję prezydent – Jest trudno i wiem, jak się żyje młodym ludziom w Polsce. Rolą państwa jest wspomagać młodych ludzi – mówił Komorowski i opowiadał historie swoich dzieci. – Ja też wyjeżdżałem za granicę do pracy i tam pracowałem – dodał potem prezydent.

Dziś Ziemowit Kossakowski został uznany przez sztab Bronisława Komorowskiego za prowokatora, który wysłany przez partię ma przeszkadzać w działaniach prezydenta. CZYTAJ WIĘCEJ

– Jestem zdziwiony dzisiejszą konferencja. Dowiedziałem się od znajomych, że zostałem zmieszany z błotem jako prowokator i aparatczyk – komentował w studiu TV Republika Ziemowit Kossakowski.

– Chciałbym zadać Panu prezydentowi pytanie: Po co pan obalił komunę, skoro nic się od tamtego czasu w tym kraju nie zmieniło. Co się zmieniło, skoro 30 lat temu był pan zmuszony wyjeżdżać za chlebem i dziś to samo mi pan proponuje – zwrócił się do Komorowskiego.

Student UW mówił o innej – nieopisanej przez media – historii, kiedy próbował dowiedzieć się od prezydenta po co spotkał się z oficerem KGB Nikołajem Patruszewem? Potem o to i inne sprawy pytał szefa sztabu Komorowskiego. – Zadałem Tyszkiewiczowi trzy konkretne pytania. Nie uzyskałem żadnej konkretnej – mówił.

Kossakowski powiedział, że kiedy zadał prezydentowi pytanie, ten mimowolnym ruchem ręki dał znać funkcjonariuszom BOR, aby go odsunęli.

Odnosząc się do zarzutów pod swoim adresem powiedział, że zdecydował się tam pójść bo prezydent nie chce odpowiadać na pytania dziennikarzy, a także nie chce wziąć udziału w debacie zaproponowanej przez Pawła Kukiza.

– Nie mam nic wspólnego ze sztabem Andrzeja Dudy – zapewniał. – Dowiedziałem się z Twittera o tym, że będzie takie spotkanie i postanowiłem pójść – tłumaczył."

14.05.2015, 18:40

pa pa

14.05.2015, 18:22

Jak zrozumiałem "spontaniczne" pytania Komorowskiemu mogą zadawać tylko członkowie PO i to wyłącznie po zatwierdzeniu ich przez sztab Komorowskiego. Wskazane byłoby przeprowadzenie kilku prób z naszym drogim prezydentem.