Szkoły miejskie w Łodzi otwarte, ale uczniów niewielu

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Udostępnij:
Zaledwie 163 dzieci skorzystało wczoraj z opieki świetlic w 86 miejskich szkołach podstawowych.

- Dla uczniów klas I-III przygotowanych w reżimie sanitarnym zostało ponad 3300 miejsc – podała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Rodzice zadeklarowali 800 swoich pociech, a w praktyce rano pojawiło się w placówkach tylko 163 dzieci. Gotowych do pracy natomiast było 971 nauczycieli. W 142 przedszkolach pojawiło się natomiast 1800 dzieci na 4400 miejsc.
W tym kontekście można uznać, że w Szkole Podstawowej nr 152 było wczoraj rekordowo dużo dzieci.
- Od rana przyszło 18 najmłodszych uczniów do świetlicy – mówi było Aneta Stankiewicz. - Uczestniczyły w lekcjach online, potem poszły się pobawić na plac zabaw, było też wspólne czytanie. Nauczyciele wciąż przypominają o konieczności utrzymywania dystansu, niedotykaniu się, o tym, że nie wolno wymieniać się przyborami czy grami. Wszystko też na bieżąco jest dezynfekowane. Mamy maseczki, płyny odkażające. Odebrałam też wiele telefonów od rodziców, zainteresowanych przysłaniem dzieci od przyszłego tygodnia.
W Szkole Podstawowej nr 26 świetlica natomiast była zupełnie pusta.
- Rodzice zgłosili dzieci, ale nikt nie przyszedł – mówi dyrektor Michał Różański. - Kilkoro chętnych natomiast przyszło na konsultacje. Najbardziej zainteresowani są nimi uczniowie klas VII i VIII, którzy chcą na przykład poprawić oceny. Konsultacje odbywają się indywidualnie lub w małych grupach. Nauczyciele mają stale godziny, w których są dostępni po lekcjach online. Każde spotkanie musi się odbyć za zgodą rodziców, którzy muszą zapoznać się i zaakceptować warunki reżimu sanitarnego, m.in. wyrazić zgodę na pomiar temperatury i wypełnić krótką ankietę. Są w niej pytania o to, czy dziecko mogło mieć kontakt z osoba zakażoną, chorą czy objętą kwarantanną. Mamy w szkole środki ochrony osobistej dla wszystkich pracowników – maseczki, rękawiczki, fartuchy, środki dezynfekujące.
We wszystkich miejskich szkołach podstawowych na konsultacje dla klas IV-VIII przygotowanych zostało 7600 miejsc. Na wczoraj zainteresowanie wyraziło około 2 tysięcy uczniów. Ponadto licea, technika i szkoły podstawowe szykują się do przeprowadzenia egzaminów. One także muszą się odbyć w warunkach reżimu sanitarnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie