Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła online - jak rozpoczyna się zdalne nauczanie w łódzkich placówkach?

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Szkoły puste, a cała edukacja w dobie epidemii koronawirusa odbywa się w domach.
Szkoły puste, a cała edukacja w dobie epidemii koronawirusa odbywa się w domach. Fot. Mariusz Kapala
W środę, 25 marca br., rozpoczęło się zdalne nauczanie wprowadzone rozporządzeniem ministra edukacji. Zgodnie z nim odbywać się będzie do 10 kwietnia i dotyczy uczniów szkół wszystkich szczebli z wyjątkiem klas I - III szkół podstawowych i przedszkolaków. Za organizację zdalnego nauczania odpowiada dyrektor szkoły, a nadzór pedagogiczny sprawuje kurator oświaty.

W Łodzi zajęcia będą się odbywać z wykorzystaniem możliwości, jakie daje pakiet Office 365, elektroniczne dzienniki, poczta elektroniczna lub inne dostępne komunikatory. Tymi samymi narzędziami mogą posługiwać się rodzice uczniów, by kontaktować się z nauczycielami i dyrektorem szkoły.

Z informacji zebranych w 156 szkołach prowadzonych przez łódzki samorząd wynika, że 5 procent uczniów nie ma dostępu do żadnego z kanałów kontaktu. Zbierane są informacje na temat indywidualnych potrzeb każdego z uczniów w tej grupy. MEN przewidując taką ewentualność określiło, że - jeśli nie będzie innego rozwiązania uczniowie otrzymają materiały do nauki w formie papierowej. Sposób ich przekazania będzie ustalany indywidualnie z rodzicami.

W przypadku uczniów klas I - III nauczyciele mają obowiązek poinformować rodziców o dostępnych materiałach dydaktycznych oraz formach i sposobach realizacji zadań w domach. Te same postanowienia dotyczą przedszkolaków ze szczególnym
uwzględnieniem 6-latków, którzy mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne i zrealizować podstawę programową.
Zdalne nauczanie dotyczy ponad 62,4 tys. łódzkich uczniów szkół wszystkich szczebli.

Z uwagi na rozporządzenie o zdalnym nauczaniu 25 marca po raz ostatni zorganizowano lekcje on-line dla maturzystów transmitowane od 16 marca na www.youtube.pl.
Uwaga! Archiwalne zapisy lekcji są dostępne na: https://uml.lodz.pl/dlamieszkancow/zdrowie/coronavirus-covid-19/lekcje-on-line-dla-maturzystow/.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany