Sześć goli w hicie Premier League. Liverpool rozbił Tottenham

Bartosz Głąb
Luis Diaz (Liverpool) w meczu z Tottenhamem.
Luis Diaz (Liverpool) w meczu z Tottenhamem. PAP/EPA
Liverpool w hitowym spotkaniu 36. kolejki Premier League rozbił Tottenham Horspur 4:2. The Reds w pewnym momencie prowadzili już różnicą czterech bramek, ale w końcówce Koguty zdołały zmniejszyć rozmiary porażki. W innych niedzielnych spotkaniach Chelsea wbiła 5 goli w derbach Londynu ekipie West Hamu, natomiast Brighton okazało się lepsze od Aston Villi w "polskim meczu".

Liverpool rozbił Tottenham w hicie kolejki

The Reds prowadzenie objęli w 15. minucie. Cody Gakpo wrzucił sprzed pola karnego na głowę Mohameda Salaha, a Egipcjanin mocnym strzałem przełamał ręce bramkarza i otworzył wynik meczu na Anfield Road. Na przerwę Liverpool schodził z dwubramkowym prowadzeniem, bo tuż przed nią Andrew Robertson wykorzystał zamieszanie w polu karnym Kogutów i podwyższył na 2:0.

Po przerwie Liverpool nie zwalniał tempa. W 50. minucie 21-letni Harvey Elliott idealnie dośrodkował w pole karne, gdzie znalazł się Cody Gakpo. Reprezentant Holandii także mógł cieszyć się ze swojego trafienia. Natomiast 9 minut później sam Harvey Elliott wpisał się na listę strzelców po przepięknym uderzeniu zza pola karnego.

Tottenham obudził się w 72. minucie. Najpierw przypomniał o sobie Richarlison, który strzelił pierwszego gola od lutego, a chwilę później na listę strzelców wpisał się również Heung-Min Son.

Wygrana niewiele zmienia dla The Reds w ligowej tabeli. Przez poprzednie słabe wyniki pozostają na 3. miejscu w ligowej tabeli i nie mają wielkich szans na mistrzostwo. Do liderującego Arsenalu tracą 4 punkty, a do końca sezonu pozostały już tylko 2 kolejki. Natomiast Tottenham po 36. serii gier pozostał na 5. miejscu w tabeli i raczej na nim pozostanie do końca sezonu.

Cztery gole Haalanda. City odpowiedziało na wynik Arsenalu

Andrew Robertson (Liverpool) celebruje zdobycie gola dla Liverpoolu.
Andrew Robertson (Liverpool) celebruje zdobycie gola dla Liverpoolu. PAP/EPA

Brighton wygrało z Aston Villą w "polskim meczu", Chelsea rozbiła West Ham United

W innym niedzielnym meczu Premier League ekipa Brighton zmierzyła się z Aston Villą. Obaj reprezentanci Polski rozpoczęli spotkanie na ławkach rezerwowych swoich drużyn. Matty Cash pojawił się na placu gry już w 26. minucie, gdy kontuzji doznał Morgan Rogers. Natomiast Jakub Moder grał od 88. minuty. O końcowym wyniku zadecydował rzut karny dla Brighton. Do piłki podszedł Joao Pedro, pierwszej próby nie wykorzystał, ale dobitka znalazła drogę do siatki.

Bardzo ciekawie było na Stamford Brigde, gdzie w derbach Londynu zespół Chelsea rozbił West Ham United5:0. Strzelanie dla The Blues w 15. minucie rozpoczął Cole Palmer, a w pierwszej połowie swoje trafienia zanotowali także Conor Gallagher oraz Noni Madueke. Po zmianie stron Nicolas Jackson dołożył dwa gole i Chelsea mogła cieszyć się z bardzo okazałej wygranej. The Blues dzięki wygranej awansowali na 7. miejsce w tabeli i powiększyli przewagę nad Młotami do 5 punktów.

Nicolas Jackson (Chelsea) strzelił 2 gole w meczu z West Hamem.
Nicolas Jackson (Chelsea) strzelił 2 gole w meczu z West Hamem. PAP/EPA
Raków Częstochowa w ostatnich okienkach przeprowadził wiele transferów, które nie do końca się sprawdziły. "Medaliki" latem z pewnością będą chciały pozbyć się kilku graczy z listy płac. Próbujemy przewidzieć ruchy mistrza Polski i pokusiliśmy się o stworzenie zestawienia piłkarzy, którzy za kilka miesięcy mogą opuścić zespół.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Czystki w Rakowie Częstochowa. Lista piłkarzy, którzy mogą o...