reklama

Szerszeń azjatycki w Polsce? Jego użądlenie może być śmiertelnie niebezpieczne! Grozi nam atak szerszeni azjatyckich? 19.06.19

SR
Szerszeń azjatycki jest coraz bliżej Polski. Europejskie media donoszą, że owad w ubiegłych latach pojawiał się już na Starym Kontynencie, a w zeszłym roku zadomowił się w Niemczech. Jak dodają specjaliści, kwestią czasu jest to, że szerszeń azjatycki pojawi się również w Polsce. Dla części z osób użądlenie szerszenia azjatyckiego może być śmiertelne... Jak wygląda szerszeń azjatycki i na co powinniśmy szczególnie uważać? Dla kogo szerszeń azjatycki jest szczególnie groźny? Szerszeń azjatycki stanowi ogromne zagrożenie zwłaszcza dla jednego gatunku. Naukowcy alarmują, że szerszeń azjatycki może wywołać spore zamieszanie, a walka z nim nie jest łatwa. www.pixabay.com
Szerszeń azjatycki zbliża się do Polski? Europejskie media donoszą, że owad w ubiegłych latach pojawiał się już na Starym Kontynencie, a w zeszłym roku zadomowił się w Niemczech. Jak dodają specjaliści, kwestią czasu jest to, że szerszeń azjatycki pojawi się również w Polsce, a niewykluczone, że szerszeń azjatycki już jest spotykany w naszym kraju. Dla części z osób użądlenie szerszenia azjatyckiego może być śmiertelne... Jak wygląda szerszeń azjatycki i na co powinniśmy szczególnie uważać? Dla kogo szerszeń azjatycki jest szczególnie groźny? Szerszeń azjatycki stanowi ogromne zagrożenie zwłaszcza dla jednego gatunku. Ta nierówna walka może mieć poważne konsekwencje.

Szerszeń azjatycki coraz bliżej Polski? Jak wygląda szerszeń azjatycki? 16.06.19

W ostatnich dniach media obiegła informacja o śmiertelnie niebezpiecznych szerszeniach azjatyckich. Jednak ta informacja wymaga dookreślenia. Portal wmeritum.pl w szczegółowy sposób tłumaczy co kryje się pod tą nazwą.

Owad potocznie nazywany szerszeniem azjatyckim to tak naprawdę dwa odrębne gatunki - Vespa mandarinia oraz Vespa Velutina. - tłumaczy redakcja wmeritum.pl

  • Vespa mandarinia: największy i najgroźniejszy szerszeń na świecie. Jego długość ciała może sięgnąć nawet 5 cm. To bardzo agresywny gatunek szerszenia, jak podają światowe media, vespa mandarinia zabija rocznie w Japoni nawet 40 osób. Jednak co ważne, to nie ten gatunek jest dla nas zagrożeniem - występuje jedynie w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, jego obecność stwierdzono także we wschodniej Rosji.
  • Vespa velutina: To właśnie ten gatunek dotarł do Europy. Jest mniejszy od wyżej opisanego. Efekt jego użądlenia jest niemal identyczny jak w przypadku użądlenia przez szerszenia dobrze nam znanego. Jego jad może być śmiertelny dla osób uczulonych, jest też niebezpieczny dla dzieci i seniorów.

TOP 10 owadów, które zmieniają lato w horror ZDJĘCIA Małe po...

Szerszeń azjatycki w większym stopniu niż ludziom, zagraża pszczołom. Czy grozi nam atak szerszeni azjatyckich?

Szerszeń azjatycki, który pojawił się w Europie dla ludzi stwarza takie samo zagrożenie jak ten europejski, jednak jest o wiele bardziej niebezpieczny dla... pszczół. Jak donoszą specjaliści, ten rodzaj szerszenia azjatyckiego poluje na pszczoły, a jedno gniazdo jest w stanie pochłonąć nawet 20 tysięcy pszczół rocznie!

Szerszeń azjatycki jest największym zagrożeniem dla innych gatunków, a co istotne ma niewielu naturalnych wrogów na naszym kontynencie. Zaś korzystanie ze środków chemicznych znacząco narusza ekosystem. Wynika zatem, że walka z szerszeniem azjatyckim może mieć naprawdę wiele ofiar.

TOP 10 najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Jesteś...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 42

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

X
XYZ

I PIS tak bez dokumentów, badań przyjmie emigrantów z Azji. Dobra zmiana nie protestuje, nie stawia kordonów zaporowych na granicy. Nie martwi się o zdrowie Polaków

G
Gość

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

B
Brednie

hahaha dla uczulonych to nawet ukąszenie pszczoły czy osy moze być śmiertelne .ukąszenie szerszenia czy dwóch trzech nic nie zrobi raczej .musiałoby to być sporo więcej osobników .nie mówię oczywiście o tym gdy szerszeń ukąsi w szyję ,język czy w podobne takie newralgiczne miejsca ale to i wspominane osy czy pszczoły to samo

E
Ewa

Co za brednie. Występujące w Polsce szerszenie traktuje się gaśnicą na szerszenie, na komary prowadzi się opryski a groźny gatunek szerszenia ma się rozprzestrzeniać , bo ekosystem może być zagrożony

G
Gość
2019-06-13T17:56:37 02:00, Gość:

Jeżeli jest z Azji i dotarł do Niemczech to nawet szerszeń wie jakie w Polsce panuje teraz gówno które lepiej omijać...

No właśnie, jakim cudem ominal Polskę?

W
Wdzięczny
2019-06-13T06:39:11 02:00, Jano:

Głowa boli podczas czytania tego "artykułu". Polonistka autora tego potworka musiała dawno temu dać za wygraną i stwierdziła że niczego tu się nie da wpoić do głowy. Takiego lania wody jak w zeszycie zdesperowanego 4-klasisty dawno nie widziałem. Tekst zbudowany na bazie 3 zdań powtórzonych tyle razy że można dostać kręćka i oczopląsu. Wstyd.

Gratuluje, wreszcie ktoś to zauważył dzięki i popieram zdanie

J
Ja

Dzis na balkonie znalazlam takiego- zdechlego i wysuszonego przez sl9nce.

G
Gość
2019-06-10T23:42:59 02:00, Gość:

podobno jest tak groźny jak PO

2019-06-12T15:14:08 02:00, Gość:

A ja wolę PO!

2019-06-12T16:24:21 02:00, Pozdrawiam:

Ta to idź sobie to tych złodziei co okradli państwo bo w przeciwieństwie to PiS przynajmniej może dają i kosztem pracy bo my chcemy pracować jak nie chcesz pracować to idź na wyspę bez niczego nie ma jedzenia domu samochodu bez kasy i płacy.

2019-06-12T16:28:37 02:00, Pozdrawiam:

Tam szczęśliwi będziecie z po bo tam wasze miejsce jest. Nie ma cwaniaczenia a PiS nie lubicie bo cwaniaczycie żeby nie pracować skończyło się ty może nie pracujesz a takie 500plus dla rodzin wielodzietnych to bardzo dużo ja pochodzę z wielodzietnej rodziny i jak rodzeństwa nie masz to nie udzielaj się że 500 plus to zlo PiS PiS przynajmniej daje anie jak po wszystko byle marne grosze dawać. Nic od siebie nie dali zobacz jak w Sierpcu przez tyle lata było jak rządzili nic się nie zmieniło PiS przejął władze i teraz zaczynają już budować takie wsie które pracy nie mają ani komunikacji. Więc ja jestem za PiS może też dużo nie dają ale przynajmniej jest na co pracować a nie żeby pracować na coś co jest okradane.

2019-06-12T17:51:15 02:00, Mysza:

A kto komu każe bezmyslnie naplodzic gromade dzieci jak nie ma się pieniędzy na zapewnienie im podstawowych potrzeb?To już zwierzęta postępują mądrzej.

2019-06-13T09:24:53 02:00, Gość:

Popieram! Nie trzeba "robić" dzieci ile wlezie i liczyć na socjale.

Można mieć jedno dziecko czy dwójkę.

Cwaniacza Ci co biorą 500 na kilkoro dzieci i nie pracują

Dzieci miałam dwoje zanim weszło 500 . Ale widać co niektórych boli. Owszem pobieram i dzięki temu żyjemy lepiej. W innych państwach dają i jest ok. U nas dadzą i jest feee .... Bo przecież z waszych - naszych pieniędzy!!! Ci co biorą to oczywiście patologia prawda??? Dobre sobie. A patologii była jest i będzie czy będzie 500 czy nie. Ale sece boli co niektórych.... Oj boliiii.

G
Gość
2019-06-12T16:48:30 02:00, Neo:

TAK JAK PISUARY ZNISZYLI TO PAŃSTWO, BUDŻET, DEMOKRACJE, PAŃSTWO PRAWA JEST BEZPRECEDNESU. POLSKA STALA SIE ZASCIANKIEM EUROPY, ZACOFANYM ZAKLAMANYM PAŃSTWEM DEWOT I KSIĘŻY.... NIGDY TAK ZLE NIE BYLIŚMY POSTRZEGANI W EUROPIE I SWIECIE.... NIESTETY PIS ZNISZY NAS DOSZCZĘTNIE.. A DŁUGI PO NICH BEDZIEMY WSZYSCY SPALCALI...

2019-06-12T21:06:56 02:00, wytłuc_poFILII:

Niedoyebizm nabyty czy wrodzony ?

Mam wrażenie że blisko 45% polaków głosujących na PiS ma wrodzony bo inaczej tego nie wytłumaczysz.

G
Gość

Jeżeli jest z Azji i dotarł do Niemczech to nawet szerszeń wie jakie w Polsce panuje teraz gówno które lepiej omijać...

G
Gość

tymi szerszeniami dowodzi Tusk

S
Skriv

Bo chyba mnie krew zaleje. Od roku jedno i to samo.

Jak nie szerszen to na wymianę Biedronka i Lidl.

Dziennikarzyki za 2 zlote.

Żałosne pustostany.

G
Gość

Dla części osob, ugryzienie może być śmiertelnie. Co to jest za informacja. To tak, jak ze spacerem po parku.

G
Gość

,, Zadomowił się w niemczech''... To znaczy że ominęło Polskę to stworzenie strony no bo jak 🤣🤣🤣🤣

Q
Qu

Takie szerszenie widziałem na nowogrodzkiej

Dodaj ogłoszenie