Szczoteczki soniczne. Najskuteczniejsze urządzenie do walki z próchnicą.

Materiał promocyjny
Statystki są przerażajace: już ponad 95% dorosłych Polaków cierpi na próchnicę, a 57% osób powyżej 40. roku życia nosi protezę. Równie źle wygląda sytuacja wśród najmłodszych - zaawansowaną chorobę dentyści stwierdzają u ponad połowy kilkuletnich dzieci, a co drugi nastolatek z jej powodu wkracza w dorosłość, z brakami w uzębieniu stałym.

Choć prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawowa metoda walki z próchnica, to stomatolodzy alarmuja, że nadal większość z nas czyści zęby nieskutecznie.

W chwili obecnej, jednym z najlepszych rozwiązań w kwestii higieny jamy ustnej są szczoteczki soniczne, które zasłużenie cieszą się coraz wiekszą popularnością. Ich największą zaletą jest fakt, że przy odpowiedniej technice szczotkowania są w stanie usunąć nawet 100% płytki nazębnej.

Napęd szczoteczki wprowadza włosie w drgania wymiatające (nawet do 96 tyś ruchów na minutę), które pomagają „obluzować” i usunąć cząstki płytki nazębnej, a ponieważ powodują rozpędzanie cząsteczek cieczy i powietrza, wtłaczają pastę z wodą również między powierzchnie zębów.

Powyższy fakt stanowi największą zaletę szczoteczek sonicznych i jednocześnie znacząco odróżnia je od szczoteczek obrotowych, ponieważ szczoteczki obrotowe czyszczą tylko to, co omiecie włókno głowicy, a szczoteczka soniczna dociera do miejsc, do których nie docierają inne szczoteczki. Regularne stosowanie szczoteczek sonicznych w wielu przypadkach pozwala uniknąć usuwania kamienia nazębnego u dentysty.

Ponizej przedstawiamy jedne z bardziej zaawansowanych modeli szczoteczek na rynku, które dodatkowo wyrózniaja sie przystępną ceną.

Szczoteczka soniczna VITAMMY AURUM ROSE

Urządzenie powinno przypaść do gustu poszukującym szczoteczki z róznorodnymi trybami pracy- ten model posiada aż 5 trybów szczotkowania:

 • codzienne mycie
 • funkcja wybielania - szczoteczka wykonuje aż 96 000 drgań sonicznych na minutę, co znacząco wpływa na efekt wybielania
 • funkcja polerowania
 • masaż
 • tryb delikatny - doskonale sprawdzi się u osób z nadwrażliwością czy krwawiącymi dziąsłami. W tym trybie szczoteczka zwalnia, co sprawia, że jest całkowicie bezpieczna dla zębów i dziąseł, nawet dla osób z paradontozą.

Innowacyjny model główki umożliwia czyszczenie języka i policzków. Dodatkowo amortyzuje drgania, co zmniejsza dyskomfort wywołany u niektórych czyszczeniem szczoteczką soniczną. Szczoteczka jest też bardzo cicha (<65db).
Dzięki harmonijnej obudowie i panelowi w kolorze różowego szafiru urządzenie prezentuje się bardzo estetycznie.
Szczoteczka posiada nowoczesny litowo-jonowy akumulator oraz wskaźnik naładowania. Na jednym ładowaniu urządzenie może pracować do 45 dni - ładowarka nie musi być więc w widocznym miejscu w łazience non stop. Okres gwarancji tego urządzenia to aż 3 lata. Do szczoteczki dołączone jest praktyczne etui - bardzo przydatne w podróży.

Sczoteczka soniczna VITAMMY ONYX

Ta szczoteczka również posiada 5 trybów pracy:

 • codzienne mycie
 • funkcja wybielania - szczoteczka wykonuje aż 96 000 drgań sonicznych na minutę, co znacząco wpływa na efekt wybielania.
 • funkcja polerowania
 • masaż
 • tryb delikatny - doskonale sprawdzi się u osób z nadwrażliwością czy krwawiącymi dziąsłami. W tym trybie szczoteczka zwalnia, co sprawia, że jest całkowicie bezpieczna dla zębów i dziąseł, nawet dla osób z paradontozą.

Oprócz sieciowej ładowarki indukcyjnej, w komplecie znajduje się innowacyjne etui z wbudowaną ładowarką indukcyjną USB przydatną w podróży. Uwagę przyciąga onyksowy panel w kolorze białym i czarnym. Okres gwarancji tego urządzenia to aż 3 lata.

Szczoteczka soniczna VITAMMY PEARL+

Vitammy Pearl + ma duże główki z włókien Dupont z zaokrąglonymi końcami. Unikatowa główka z miękkim elementem masującym i kołnierzem do czyszczenia języka.
Szcoteczka oferuje 3 tryby działania:

 • codzienne mycie
 • funkcja wybielania
 • masaż

Urządzenie posiada funkcję odliczania czterech części po 30 sekund, by dokładnie umyć każdą część jamy ustnej. Doskonale sprawdzi się w utrzymywaniu czystości aparatów nazębnych, ortodontycznych, koron, mostów i walce z kamieniem lub próchnicą. 82 000 ruchów główki na minutę usuwa płytkę bakteryjną i poprawia stan zębów. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku użyciach. Szczoteczka występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Szczoteczki soniczne dla dzieci VITAMMY SMILE

Szczoteczka soniczna VITAMMY SMILE jest doskonałym narzędziem w codziennej pielęgnacji jamy ustnej dzieci, które jeszcze nie wypracowały właściwej techniki szczotkowania. Szczoteczka wykonuje ruchy wymiatające przez co wspomaga proces samodzielnego szczotkowania zębów przez dziecko. Urządzenie posiada 2 tryby działania oraz nie wymagające wysiłku uruchomienie szczoteczki.
Szczoteczka posiada praktyczne, metalowe etui oraz 2 końcówki niepodrażniające dziąseł i nasadkę ochronną.
Szczoteczka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.
Urządzenie dostępne jest w 4 wersjach kolorystycznych z zabawnymi motywami zwierzęcymi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie