MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczepionki przeciwko grypie na zapisy. Apteki dostają jedną dziesiątą tego, co zamówiły. CENY szczepionek, DOSTĘPNOŚĆ, gdzie kupić...

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Szczepionka Vaxigrip w niektórych aptekach pojawia się od kilku dni. Druga ze szczepionek, Influvac,ma być dostępna ok. 20 września. WIĘCEJ CZYTAJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE
Szczepionka Vaxigrip w niektórych aptekach pojawia się od kilku dni. Druga ze szczepionek, Influvac,ma być dostępna ok. 20 września. WIĘCEJ CZYTAJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE Fot. Tomasz Holod / Polskapresse
Szczepionka Vaxigrip w niektórych aptekach pojawia się od kilku dni. Druga ze szczepionek, Influvac,ma być dostępna ok. 20 września.

- Zamawiam po 200 szczepionek dziennie, a otrzymuję z hurtowni 18-19 sztuk, które sprzedaję w ciągu godziny - mówi Lidia Witkowska, kierownik apteki przy ul. Bazarowej. – Pacjenci dzwonią i proszą, aby odłożyć im lek. Proszą, aby wpisać ich na listę oczekujących na następną dostawę. Nie praktykujemy tego, bo nie wiemy, ile szczepionek dostaniemy. Inne apteki prowadzą zapisy.

Sezon grypowy rozpoczął się 1 września. Obecnie jest najlepszy czas na to, aby się zaszczepić. W tym roku bezpłatnych szczepień przeciwko grypie organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi dla mieszkańców w wieku 65 plus, skorzysta ok. 8000 seniorów. Samorząd na ten cel przeznacza, mając na względzie sytuację epidemiologiczną związaną z COVID 19, ok. 350 tys. zł, a więc o 100 tys. zł więcej niż w 2019 r Lek będzie podawany w większości miejskich przychodni. Przed zaszczepieniem się każdy będzie musiał być skonsultowany przez swojego lekarza pierwszego kontaktu, który zbada go aby sprawdzić, czy pacjent nie ma objawów infekcji.

Kto nie skorzysta z miejskich szczepień ma szansę na szczepionkę w ramach listy leków refundowanych. Dla osób, które ukończyły 75. rok życia, Vaxigrip Tetra będzie bezpłatna. Osoby po 65. roku życia kupią ją z częściową refundacją, za 22 zł 88 zł gr. Dorośli (grupa 18 do 65 roku życia) skorzystają z częściowej refundacji szczepionki przeciw grypie (Influvac Tetra), o ile zostaną zakwalifikowani przez lekarza do grupy zwiększonego ryzyka. Dla nich lek będzie dostępny w cenie 24 zł 95 gr. Donosową szczepionkę dla dzieci (Fluenz Tetra) rodzice kupią za 47 zł 87 gr zamiast za 95 zł 73 gr.

Szczepienie chroni nas przed powikłaniami - ciężkim zapaleniem płuc i uszkodzeniem mięśnia sercowego. Jeśli nawet ktoś zachoruje, to infekcje przejdzie łagodniej. Szczepienie jest najskuteczniejszą formą profilaktyki przeciwgrypowej, a w tym sezonie tym bardziej powinniśmy się zaszczepić. Grypa i COVID 19 mają podobne objawy. Jeśli się zaszczepimy, to lekarzowi już na wstępie będzie łatwiej zdiagnozować, który z wirusów nas zaatakował.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany