Szafy pełne ubrań trafiły do potrzebujących kobiet w Łodzi

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wiosenna kampania modowych kolekcji najemców stała się jednocześnie punktem wyjścia do tego by wspomóc potrzebujących. Instalacja - która powstała w Porcie Łódź na potrzeby akcji marketingowej - zbudowana z szaf IKEA i wypełniona ubraniami od najemców, została przekazana do łódzkiego Funduszu Ochrony Macierzyństwa mat.Port Łódź
Szafy pełne ubrań trafiły do kobiet - podopiecznych Funduszu Ochrony Macierzyństwa, potrzebujących wsparcia w trudnej sytuacji życiowej. Akcję przeprowadził Port Łódź wraz z IKEA.

Szafy pełne ubrań trafiły do potrzebujących kobiet

Port Łódź wspiera lokalną społeczność, a każda okazja jest dobra by pomagać.
Port Łódź w ramach prowadzonych akcji marketingowych łączy promocję oferty swoich najemców ze wsparciem dla najbardziej potrzebujących. Czas pandemii dobitnie pokazał, że wzajemna życzliwość i chęć pomocy są kluczowe, by przetrwać ten niezwykle trudny dla wszystkich okres.
Wiosenna kampania modowych kolekcji najemców stała się jednocześnie punktem wyjścia do tego by wspomóc potrzebujących. Instalacja - która powstała w centrum na potrzeby akcji marketingowej - zbudowana z szaf IKEA i wypełniona ubraniami od najemców, została przekazana do łódzkiego Funduszu Ochrony Macierzyństwa.

Fundusz obejmuje opieką głównie kobiety w ciąży oraz młode matki, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Często są to kobiety pozbawione dachu nad głową, które zaznały przemocy ze strony partnera i nie posiadają jakichkolwiek środków do życia umożliwiających utrzymanie siebie i dziecka. Organizacja zapewnia podopiecznym nie tylko wsparcie prawne i psychologiczne, ale także żywność i ubrania dla nich i dzieci. Raz w tygodniu panie mogą korzystać z magazynu FOM, gdzie otrzymują odzież i obuwie. Port Łódź przekazał Funduszowi na potrzeby organizacji tego pomieszczenia trzy szafy, wypełnione ubraniami zakupionymi od swoich najemców. Szafy pozwoliły uporządkować przestrzeń magazynu. Wcześniej rzeczy przekazywane dla podopiecznych nie miały niestety swojego miejsca. Od teraz wszystkie ubrania, które trafią do magazynu zostaną estetycznie poukładane w szafach, tworząc tym samym bardziej przyjazną atmosferę tego miejsca.

- Priorytetem dla nas jest umiejętne łączenie biznesu z troską o lokalną społeczność i jej potrzeby. Kiedy decydowaliśmy się na marcową akcję marketingową, od początku wiedzieliśmy, że zarówno szafy, jak i ich zawartość chcemy przekazać potrzebującym. Dowiedzieliśmy się o specjalnym magazynie Funduszu Ochrony Macierzyństwa i stwierdziliśmy, że to idealne miejsce by to właśnie tam trafiły szafy i ubrania po zakończonej kampanii. Wspólnie ze sklepem IKEA Łódź dołożyliśmy tym samym swoją cegiełkę do prowadzonej przez FOM inicjatywy – mówi Jagoda Olesiak, kierownik marketingu Portu Łódź. - Przekazane przez nas szafy pozwolą na stałe lepiej zaaranżować przestrzeń magazynu. Mamy nadzieję, że nowe ubrania, ale też i samo uporządkowanie garderoby, pozwoli paniom poczuć się bardziej komfortowo i wpłynie pozytywnie na postrzeganie siebie. Współpraca z FOM z pewnością nie zakończy się na tej jednej cegiełce, już rozmawiamy o kolejnych możliwych formach wsparcia.

Za każdą z podopiecznych Funduszu kryje się historia. Mniejsza bądź większa tragedia związana z doznaniem przemocy, bezdomnością czy uzależnieniami. Organizacja pomaga kobietom stawić czoła problemom, jest dla nich oparciem i najczęściej także pierwszym punktem zaczepienia.

- Nasz Fundusz to jedno z dzieł Centrum Służby Rodzinie, które nieprzerwanie działa od ponad 33 lat. Przez ten czas objęliśmy wsparciem około 6 tysięcy kobiet i rodzin z regionu łódzkiego. Pomoc udzielana naszym podopiecznym pozwala im poczuć, że nie są pozostawione same sobie. Daje im siłę by walczyć i zrzucić ciężar często traumatycznych doświadczeń życiowych. Bardzo istotne jest tu holistyczne podejście do każdej z pań, co wyraża się m.in. w umacnianiu ich poczucia godności i samoakceptacji - mówi Aneta Szustak, Z-ca dyrektora CSR ds. pomocowych, Przewodnicząca FOM.

Port Łódź jako największe centrum handlowe w regionie, aktywnie uczestniczy w życiu Łodzi i jej mieszkańców oraz wspiera lokalną społeczność. Jest nie tylko miejscem zakupów i spędzania wolnego czasu, ale także ośrodkiem, który łączy ludzi i reaguje na ich potrzeby. Od początku swojej działalności Centrum realizuje oraz wspiera wszystkie inicjatywy związane ze zdrowiem, ochroną środowiska, a także aktywizuje lokalną społeczność.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie