ei24
Synowie Albionu przebudzili się ei24
Angielskie gwiazdy wreszcie zagrały, tak jak oczekiwali ich wierni kibice.

Angielskie gwiazdy wreszcie zagrały tak, jak oczekiwali ich wierni kibice.
Już od początku spotkania Anglicy, ruszyli do ataków na bramkę Słoweńców, niestety w większości okazywały się one biciem głową w mur. Fabio Capello musi przeżywać katusze, obserwując poczynania swoich podopiecznych. Mógł sobie tego oszczędzić gdyby zabrał na mundial przynajmniej dwóch klasycznych napastników, bo Rooney to piłkarz bardzo dobry, ale kompletnie bez formy. Lekarstwem na słabszą grę Rooneya w pierwszej połowie był Jermein Defoe, strzelec bramki dla Anglii w 23. minucie. ;
Dzięki temu prowadzeniu, Synowie Albionu rozluźnili się i stwarzali coraz więcej sytuacji strzeleckich, niestety nie udało im się wykorzystać żadnej z nich.
W drugiej części, bicia głową w mur Anglików ciąg dalszy, niestety sytuacje, które powinny kończyć się bramką, nie kończyły się. To mogło być zgubne dla Synów Albionu ponieważ w 78. minucie Słoweńcy wyprowadzili cudowną kontrę i tylko dzięki zaangażowaniu obrońców nie skończyła się ona bramką.
Anglicy dowieźli do końca spotkania jednobramkową przewagę i mogą cieszyć się z awansu do dalszej rundy.

W drugim meczu grupy C USA pokonało Algierię 1-0 strzelając bramkę na 2 minuty przed końcem meczu. Dzięki temu również awansowali do 1/8 finału.