Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sylwester G. z "łódzkiej ośmiornicy" zatrzymany po 5 latach poszukiwań ZDJĘCIA

Lila Sayed
Lila Sayed
Sylwester G., poszukiwany do odbycia kary więzienia m.in. za próby napadów z użyciem broni palnej oraz usiłowanie zabójstwa i działający pod parasolem tzw. łódzkiej ośmiornicy, trafił do aresztu. Policjanci z CBŚP z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali go po 5 latach poszukiwań. Wpadł na jednym z osiedlowych parkingów w Bełchatowie - przebrany był za mechanika samochodowego, a twarz zasłaniał maseczką.Czytaj więcej na następnej stronie
Sylwester G., poszukiwany do odbycia kary więzienia m.in. za próby napadów z użyciem broni palnej oraz usiłowanie zabójstwa i działający pod parasolem tzw. łódzkiej ośmiornicy, trafił do aresztu. Policjanci z CBŚP z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali go po 5 latach poszukiwań. Wpadł na jednym z osiedlowych parkingów w Bełchatowie - przebrany był za mechanika samochodowego, a twarz zasłaniał maseczką.Czytaj więcej na następnej stronie CBŚP
Sylwester G., poszukiwany do odbycia kary więzienia m.in. za próby napadów z użyciem broni palnej oraz usiłowanie zabójstwa i działający pod parasolem tzw. łódzkiej ośmiornicy, trafił do aresztu. Policjanci z CBŚP z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali go po 5 latach poszukiwań. Wpadł na jednym z osiedlowych parkingów w Bełchatowie - przebrany był za mechanika samochodowego, a twarz zasłaniał maseczką.

Mężczyzna był ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz czerwonej noty Interpolu, jako osoba mogąca posiadać broń palną. Był poszukiwany za: udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowanie zabójstwa, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, rozboje, w tym z użyciem broni palnej, podrobienie dokumentu z zamiarem wykorzystania go jako autentyczny czy próby napadów z użyciem broni palnej. Swoją przestępczą działalność dokonywał pod parasolem zorganizowanej grupy przestępczej tzw. "łódzkiej ośmiornicy".

Sylwester G. ukrywał się od 2015 roku, kiedy to opuścił zakład karny, w którym odbywał zasądzoną karę. Jak wynika z ustaleń policjantów CBŚP, często zmieniał miejsce pobytu. Według funkcjonariuszy ukrywał się w Niemczech lub w Polsce. W kraju przebywał na terenie województwa łódzkiego oraz świętokrzyskiego. Nowo poznanym znajomym przedstawiał się jako mechanik samochodowy, pochodzący z powiatu bełchatowskiego.

Zatrzymany został osadzony w Areszcie Śledczym, skąd trafi do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

"Łódzka osmiornica" powstała w 1993 roku. Grupa przestępcza posiadała wiele odnóg zajmujących się różnymi rodzajami przestępczości, a jej członkowie często nie wiedzieli o sobie. W szczytowym okresie działania liczyła ok. 200 członków. W strukturach organizacji oprócz bossów i szeregowych gangsterów, uczestniczyli także lekarze, brokerzy, urzędnicy państwowi, księgowi, funkcjonariusze SW czy wpływowi biznesmeni.
W 1997 roku w wigilijny wieczór pod zgierską pizzerią ‘Trio’ zastrzelony został Ireneusz J. zwany „Grubym Irkiem”.40- letni mężczyzna był jednym z liderów grupy. Był to pierwszy sygnał dla policji, że na terenie Łodzi i okolic działa "ośmiornica".
Grupa największe zyski uzyskiwała z przestępstw gospodarczych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany