Sylwester Bednarek. Niestety, w Toruniu łodzianin nie uzyskał minimum na mistrzostwa Europy

Halowy rekord Polski w biegu na 1500 metrów (3:36.50) Marcina Lewandowskiego był ozdobą piątej edycji mityngu Orlen Copernicus Cup w Toruniu.

W tej sytuacji fakt, że zajął drugie miejsce za Samuelem Teferą schodzi na plan dalszy.
Największy aplauz zyskała natomiast w Toruniu Ewa Swoboda, która 60 metrów pokonała w 7,15 s. Polka na mecie minimalnie wyprzedziła halową mistrzynię świata z Birmingham reprezentantkę Wybrzeża Kości Słoniowej Marie Josée Ta Lou. Dwa dni wcześniej wygra bieg podczas Orlen Cup w Łodzi.
Niestety, znów nie udała się próba uzyskania minimum na mistrzostwa Europy przez łódzkiego skoczka wzwyż Sylwestra Bednarka. Zawodnik RKS podobnie jak w Łodzi pokonał poprzeczkę na wysokości 2, 20 m. Tym razem jednak był nie pierwszy, a trzeci.