Sylwester Bednarek ma już minimum na mistrzostwa Europy

(bart)
Sylwester Bednarek wystartuje w Pradze
Sylwester Bednarek wystartuje w Pradze paweł łacheta
W Toruniu rozegrano 59. halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Walczono tam nie tylko o medale, ale zarazem była to ostatnia okazja zdobycia minimum PZLA, które uprawnia do startu w zbliżających się halowych mistrzostwach Europy w Pradze (5–8 marca).

Szansę perfekcyjnie wykorzystał Sylwester Bednarek. Trapiony kontuzjami skoczek wzwyż RKS Łódź został mistrzem kraju, ale najważniejsze, iż pokonał 228 cm (w drugiej próbie) i zdobył minimum na HME. Atakował własny halowy rekord życiowy (231cm).

Nie zawiódł główny faworyt do złota w skoku w dal Adrian Strzałkowski. Zawodnik MKS Aleksandrów Łódzki nie miał sobie równych. Zwyciężył wynikiem 7,88 m. Strzałkowski deklaruje, iż w stolicy Czech zamierza skoczyć dalej i myśli o stanięciu na podium.

Czwarta w skoku w dal była Natalia Chacińska (AZS Łódź) z wynikiem 6,04 m. Na tej samej pozycji uplasowała się w biegu na 200 metrów jej klubowa koleżanka, Karolina Zagajewska (24,49 s w finale, a w eliminacjach 24,42 s, rekord życiowy).
Także na czwartym miejscu uplasowali się Mikołaj Justyński na 60 m ppł (AZS Łódź) – 7,90 s oraz jego klubowy kolega, trójskoczek Bartosz Bonecki – 15,41 m. Do finału 60 m ppł nie awansował Krystian Mużdżyński (UKS 55 Łódź) – 8,44 s.

W eliminacjach biegu na 400 metrów odpadły zawodniczki UKS 55 Łódź: Paulina Mamrot (55,70 s), Justyna Saganiak (56,10 s) i Aleksandra Gaworska (56,65 s), na starcie zabrakło Marii Wendler.

W kwalifikacjach odpadły: Sara Dominiak (AZS Łódź) na 800 m (2.14,62 min) i Zagajewska na 60 m (7,65 s), nie powiodło się też Michałowi Majchrzakowi (AZS Łódź) na 60 m.

Skład reprezentacji Polski na ME ma zostać ogłoszony na początku tego tygodnia. Spośród zawodników z województwa łódzkiego w Czechach wystartują: Bednarek, Strzałkowski oraz Adam Kszczot. W Toruniu Kszczot był faworytem w biegu na 800 metrów. Z eliminacji awansował łatwo (1.52,33 min), w finale nie wystartował z powodu przeziębienia.