MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sygnalizacja na ul. Maratońskiej będzie, ale...

(izj)
Łukasz Kasprzak
Przedostanie się na drugą stronę ulicy Maratońskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Wróblewskiego to prawdziwy koszmar - twierdzą mieszkańcy Karolewa. Obowiązuje tam co prawda ograniczenie prędkości do 40 km/h, ale prawie nikt go nie przestrzega.

Już od siedmiu lat mieszkańcy proszą o założenie na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Zawsze kończy się na obiecankach.

W czerwcu br., kiedy na łamach "Expressu" opisywaliśmy walkę mieszkańców o światła, w łódzkim Zarządzie Dróg i Transportu zapewniano nas, że zostaną one zainstalowane do końca roku. Tymczasem żadne prace się tam nie zaczęły.

- Opóźnienie to wynik ograniczonych środków finansowych, jakimi dysponowaliśmy w tym roku, oraz potrzeby szczegółowych uzgodnień z PKP - wyjaśnia Agnieszka Lubiatowska, rzecznik prasowy ZDiT.
- Tuż przy skrzyżowaniu znajduje się bowiem przejazd kolejowy. Sygnalizacja będzie zamontowana w przyszłym roku. Prace rozpoczną się na wiosnę.

Zanim jednak pojawią się światła, trzeba przebudować skrzyżowanie, m.in. poszerzyć ul. Maratońską (ma być wydzielony prawoskręt), zbudować na niej wysepki dla pieszych, dokonać zmian na zachodniej stronie ul. Wróblewskiego, położyć nową nawierzchnię na stronie wschodniej oraz poprawić chodniki. Reorganizacja układu drogowego wymusi ponadto modyfikację sieci teletechnicznej i energetycznej.

Na budowę sygnalizacji jest zapisane w przyszłorocznym budżecie 2,8 mln zł. Za te pieniądze powstanie także sygnalizacja na skrzyżowaniu
ul. Obywatelskiej z ul. Nowe Sady.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany