Święto legendy Widzewa. Zbigniew Boniek obchodzi dziś urodziny.

hof
Legenda Widzewa - Zbigniew Boniek - obchodzi dziś 63. urodziny

Zbigniew Boniek na jednym z portali internetowych w nietypowy sposób przypomniał o swoim święcie. Prezes PZPN wrzucił do sieci nagranie „63 lata, 63 podbicia", na którym właśnie tyle razy podbija piłkę.

Boniek piłkarską karierę zakończył w 1988 roku. Był dwukrotnym mistrzem Polski z Widzewem Łódź i mistrzem Włoch z Juventusem. Ze "Starą Damą" wygrał też Puchar Europy (obecna Liga Mistrzów), Puchar Zdobywców Pucharów i Superpuchar Europy. W 1982 r. zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Złotej Piłki. W tym samym roku zdobył wraz z reprezentacją Polski brązowy medal mistrzostw świata. Dla kadry zagrał w 80 meczach, w których zdobył 24 gole.