1/5 Zamknij

Święta Bożego Narodzenia to czas relaksu, spotkań z rodziną, kosztowania pysznych potraw i generalnie samych przyjemności. Co, jeśli jednak nie wszystko

Polska Press

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Następne

Święta Bożego Narodzenia to czas relaksu, spotkań z rodziną, kosztowania pysznych potraw i generalnie samych przyjemności. Co, jeśli jednak nie wszystko pójdzie po naszej myśli i świętowanie przyniesie nam także niemiłe odczucia?

Wiadomo, że w Boże Narodzenie trzeba się najeść. A może właśnie... nie trzeba? Żeby przyjemność świątecznego ucztowania nie zamieniła się w nieprzyjemności gastryczne, warto trzymać się kilku zasad. Po pierwsze, nie siadać do zastawionego stołu głodnym. Po drugie, spróbować każdej potrawy, ale po małym kawałku – duże porcje spowalniają metabolizm.

Po trzecie, pić dużo wody. Po czwarte, jeśli już sobie pofolgowaliśmy i odczuwamy dolegliwości żołądkowe, można ratować się naparem z kilku plasterków imbiru lub zmielonych nasion lnu, roztworem wody i octu jabłkowego (1 szklanka wody z dodatkiem 1 łyżeczki octu) albo łyżką nasion kminku, którą popijamy ciepłą wodą. Dobrze działa również soda oczyszczona, której łyżkę dodajemy do szklanki letniej wody.

WIĘCEJ CZYTAJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy