Filip Bares
Filip Bares
EAST NEWS
Super Bowl LIII. Po raz szósty w swojej historii New England Patriots zostali mistrzami NFL. W wielkim finale pokonali Los Angeles Rams 13:3.

Siedemnaście lat, dziewięć awansów do Super Bowl i sześć zwycięstw w wielkim finale - New England Patriots stali się definicją dynastii i dominacji w sporcie, dzięki duetowi trener - rozgrywający, czyli Bill Belichick - Tom Brady. W nocy z niedzieli na poniedziałek po raz kolejny triumfowali w ostatnim meczu sezonu.

Starcie Patriots z Los Angeles Rams miało być pojedynkiem dwóch świetnych ofensyw, ale wbrew wszystkim analizom boisko zweryfikowało rzeczywistość. Pierwsza kwarta nie przyniosła punktów - swoją szansę zmarnował kopacz New England Stephen Gostkowski pudłując z 46 jardów. Do końca pierwszej połowy był w stanie się jednak zrehabilitować trafiając z 42 jardów i Patriots schodzili do szatni prowadząc 3:0, co było drugim najgorszym "popisem" ofensyw w pierwszej połowie Super Bowl w historii.

Trzecia kwarta nie przyniosła fanom ulgi. Obie drużyny naprzemiennie puntowały, ale to Rams byli w stanie przerwać złą passę. Po ośmiu kolejnych posiadaniach zakończonych puntem drużyna Seana McVaya w końcu zdobyła punkty po kopnięciu Grega Zurleina z 53 jardów.

Super Bowl 2019

Super Bowl 2019 [ZDJĘCIA] New England Patriots pokonali Los ...

Dopiero w czwartej kwarcie kibice zobaczyli przyłożenie. Po fantastycznym podaniu Brady'ego do Roba Gronkowskiego, Patriots znaleźli się na drugim jardzie na połowie Rams, a następnie z piłką do strefy końcowej wparował pierwszoroczniak Sony Michel.

Na ponad cztery minuty przed końcem spotkania młody rozgrywający Rams Jarred Goff popełnił błąd, a jego rzut wylądował w rękach obrońcy rywali Stephona Gilmora. Od tego momentu Patriots utrzymywali się przy piłce i na niewiele ponad minutę do końca ich przewagę podwyższył Gostkowski.

To było szóste zwycięstwo Toma Brady'ego i Billa Belichicka w Super Bowl i tym samym obaj ustanowili nowe rekordy. Według wielu ekspertów za oceneanem Belichick już od jakiegoś czasu jest najlepszym trenerem nie tylko w NFL, ale również w historii amerykańskiego sportu. Teraz co raz więcej osób uważa również, że Brady jest najlepszym sportowcem w historii, zrównując się ilością pierścieni z legendarnym Michaelem Jordanem.

Materiał oryginalny: Super Bowl LIII: New England Patriots pokonali Los Angeles Rams. Tom Brady znów na szczycie - Portal i.pl