Sukcesy łódzkiego karate

hof
Dorota Banaszczyk
Dorota Banaszczyk archiwum
Łódzcy karatecy WKF dobrze wypadli w zawodach Budapeszt Open, turnieju rozgrywanym w ramach Środkowo-europejskiej Ligi Karate.

Konkurencja była bardzo ostra, bowiem na starcie stanęło 840 zawodników z 17 państw.
Dorota Banaszczyk (Olimp) zajęła pierwsze miejsce w kategorii kadetek - 53 kg oraz była druga startując w starszej kategorii w kumite juniorek - 54 kg. Równie dobrze zaprezentowały się zawodniczki innego łódzkiego klubu - Kumade. Marta Bogusław wywalczyła drugie miejsce w kumite kadetek - 54 kg, a Anna Ziółkowska była trzecia w kategorii juniorek - 53 kg.
Bartłomiej Wilamek (Harasuto) był trzeci w kumite juniorów +76 kg.
Piąte miejsca zajęli: Łukasz Walaszczyk (Champion Team) U 21 waga - 68, Kinga Harast (Harasuto) i Iza Borys (Kumade) - obie w kadetkach - 59 kg. Trenerami łodzian są: Maciej Krochmalski (Kumade), Janusz Harast (Harasuto), Witold Wojciechowski (Champion Team) i Maciej Gawłowski (Olimp).
Zawody w Budapeszcie były jednym z trzech turniejów kwalifikacyjnych do lutowych Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Turcji.