Sukcesy łódzkich pływaków

-
Zdolni pływacy ze swoim trenerem
Zdolni pływacy ze swoim trenerem archiwum
W Oświęcimiu odbyły się zawody pływackie Otwarte Mistrzostwa Małopolski "Bijemy rekordy" pod patronatem finalisty olimpiady, mistrza świata i Europy w stylu motylkowym, Pawła Korzeniowskiego.

Bardzo dobrze spisała się w nich siedmioosobowa ekipa MKS Trójka prowadzona przez trenera Macieja Młynarczyka, zdobywając 19 medali (10 złotych, 4 srebrne, 5 brązowych).
Adam Staniszewski został najlepszym zawodnikiem wśród juniorów 15-letnich i zwyciężył na dystansach 100 m, 400 m i 800 m dowolnym oraz zajął 2 miejsce na 50 motylkowym. Na 800 dowolnym uzyskał bardzo dobry wynik 8:25,18 co jest nowym rekordem okręgu łódzkiego juniorów 15- oraz 16-letnich.
Janek Kałusowski wywalczył miano najlepszego zawodnika w gronie 12-latków. Podobnie jak przed tygodniem na 50-metrowej pływalni w Warszawie, "przymierzył" się do rekordów Polski, tym razem na 25-metrowym obiekcie, ale znów niewiele zabrakło. Zawodnik Trójki zajął pierwsze miejsca na 100 m (1:12,84 rek. okręgu), 200 m klasycznym i 100 m zmiennym.