Sukcesy łódzkich karateków

hof
Reprezentanci Polski na akademickie mistrzostwa świata od lewej: Maciej Krochmalski, Justyna Gradowska, Marta Dąbrowska, Kamila Warda i Maciej Gawłowski. archiwum
Bardzo dobrze spisali się łódzcy karatecy w akademickich mistrzostwach Polski WKF.

Kamila Warda (Politechnika Łódzka, Olimp) pewnie wygrała w kategorii 68 kg, podobnie jak Justyna Gradowska - Uniwersytet Medyczny, Kumade - (61 kg), która w finale pokonała inną łódzką zawodniczkę Martę Dąbrowską. Zwyciężyli także Anita Bugajak (Uniwersytet Łódzki, ŁKKS - 55 kg), Dawid Tuszyński (Uniwersytet Łódzki, Olimp - 75 kg) i Adrian Filip (Politechnika Łódzka, ŁKKS, + 84 kg).
Dobra dyspozycja łodzian zaowocowała powołaniami na akademickie mistrzostwa świata, które odbędą się w lipcu w Bratysławie. W reprezentacji Polski walczyć będą: Kamila Warda, Justyna Gradowska oraz Marta Dąbrowska.
Trenerem reprezentacji Polski AZS jest Maciej Gawłowski, na co dzień szkoleniowiec Olimpu Łódź.
Drugie miejsca w mistrzostwach zajęła Marta Dąbrowska (Uniwersytet Łódzki, Harasuto - 61 kg) oraz drużyna Uniwersytetu Łódzkiego w składzie: Dawid Tuszyński, Maciej Marczewski, Grzegorz Gołębiowski, Michał Kurowski.
Brązowy medal przypadł Michałowi Bednarczykowi (Uniwersytet Łódzki, Kumade - 67 kg).